man-running-on-ice-covered-land-TITLE

Je beh ráno nalačno problém alebo naopak, výhoda?

Ak chodíte behávať ráno, určite si dávate otázku či pred behom máte jesť alebo radšej ostať na lačno. Mnoho kondičných trénerov a výživových poradcov dostáva otázku o tom, či ráno pred behom jesť alebo nie a ich názory a značne rozchádzajú. Jedna časť odbornej verejnosti tvrdí, že behom nalačno podporíte spaľovanie tukov (po nočnom odpočinku nemá telo k dispozícii glykogén, teda musí spaľovať tuk) a rýchlejšie schudnete. Druhá tvrdí, že beh nalačno spomaľuje metabolizmus, vedie k strate svalovej hmoty a zvyšuje sa riziko úrazu.

Pokračovanie
Nájdem odvahu

Kniha o hľadaní odvahy

Slovenská bežkyňa Lenka Vacvalová je známa najmä v Česku, kde profesne pôsobí ako moderátorka i herečka. Ale náš web sa nevenuje šoubiznisu, a napriek tomu sem táto rodáčka z Beluše patrí.

Pokračovanie
RECENZIA-KNIHA TELESNA-VYCHOVA-TITLE2

Kniha (ne)starnúceho bežca

Bežecké príručky ponúkajú väčšinou recepty, ako sa zlepšiť, ako posunúť vlastné hranice a ponúkajú plány, ako natrénovať na niečo, čo ste ešte nezažili.

Pokračovanie

Kniha plná lásky a behu

Bežkyne i bežci netúžia len po lepších výkonoch, kvalitnejšom vybavení a dokonalých teniskách, ale neraz im ide o viac. Niekomu dokonca i o život, ale v tomto prípade o lásku.

Pokračovanie
running-poradna red pretekmi

Ako zvládnuť predpretekovú etapu a nezblázniť sa

Príprava na bežecké preteky býva pestrá. Za niekoľko týždňov nabeháte kvantum kilometrov počas dlhých behov, zničíte sa na intervalových tréningoch a po behoch v kopcoch vám budú horieť stehná. No pri otázke, čo je na celej príprave najťažšie, vám aj tak väčšina bežcov dá jednotnú odpoveď – predpreteková etapa. Ruku v ruke so zníženým objemom tréningu sa vám totiž do života vkradne aj úzkosť, panika a zlá nálada. 

Pokračovanie