TELEKOM NIGHT RUN tento rok virtuálne

Telekom-Night-Run-2019

Beh nočnou Bratislavou patrí už roky neodmysliteľne k jesenným programovým vrcholom. Tento rok nám však situácia spojená s vývojom pandémie koronavírusu mení plány doslova za pochodu.

Napriek tomu, že sme sa s maximálnym úsilím snažili priniesť vám reálny zážitok z tohto bežeckého podujatia a pripravili sme pre vás až tri možné varianty jeho organizácie, aktuálna nelichotivá situácia a rýchlo narastajúce čísla pozitívne infikovaných, nám žiaľ neumožňujú zrealizovať Telekom Night Run v plánovanej podobe.

Záleží nám na zdraví každého jedného účastníka a vaša bezpečnosť je pre nás kľúčová. Preto sme po dôslednom vyhodnotení všetkých možných rizík pristúpili k rozhodnutiu sprostredkovať vám tento bežecký sviatok aspoň formou virtuálneho behu. Je nám to úprimne ľúto, ale sme presvedčení, že naše rozhodnutie je správne a zodpovedné. Pevne veríme, že si virtuálny pretek s nami užijete.

Spolu s generálnym partnerom podujatia Telekomom, sme pre vás pripravili detailný systém uplatnenia vášho štartovného a možného zapojenia sa do virtuálneho behu, o ktorom vás budeme informovať už zajtra. Okrem toho vám prinesieme niekoľko zaujímavých aktivít a súťaží, aby sme vám náš prvý virtuálny Telekom Night Run čo najviac spríjemnili.

Telekom ako generálny partner podujatia, veľmi citlivo vníma ťažkú ekonomickú situáciu či už kultúrnych alebo športových organizácií a uvedomuje si, že aj šport patrí k odvetviam, ktoré sú dopadmi koronakrízy postihnuté najviac. Aj z tohto dôvodu sa preto rozhodol venovať finančný príspevok vo výške 10.000€ na podporu trénerov našich najlepších bežcov umiestnených do 10. miesta v rámci celoslovenskej bežeckej súťaže „Bežecký pohár“ Slovenského atletického zväzu, do ktorej patrí aj Telekom Night Run. Takúto formu pomoci v tejto neľahkej situácii považujeme za jedinečnú a veľmi si ju spolu so Slovenským atletickým zväzom vážime.

Aj keď sa nám tieto vyjadrenia nepíšu ľahko, veríme, že nám zachováte priazeň aj naďalej a náš prvý virtuálny Telekom Night Run si odbehnete spolu s nami. Zapojte aj svoje deti, čaká na vás viacero súťaží o hviezdne ceny, ktoré vám postupne predstavíme. Tešíme sa na vašu účasť a ďakujeme za vašu podporu.

Čo to znamená pre vás

Určite vás zaujíma, ako to celé bude prebiehať aj s ohľadom na fakt, že už viac ako 1000 bežcov je riadne prihlásených na podujatie v jeho klasickej forme. Po dohode a za výraznej podpory Telekomu prichádzame s nasledovnými možnosťami, ktoré môžete využiť:

A)    Všetci bežci vrátane detí s riadne zaplateným štartovným získavajú automaticky a bezplatne možnosť zapojiť sa do virtuálnych pretekov (bez ohľadu na to, či požiadajú o refundáciu štartovného alebo využijú preregistráciu na rok 2021). Súčasne majú možnosť požiadať do 30.10.2020 o vrátenie zaplateného štartovného v plnom rozsahu (bude vás automaticky kontaktovať ticketingová spoločnosť predpredaj.sk, ktorá vrátenie zaplateného štartovného sprocesuje). Ak  tak títo bežci neurobia, automaticky budú preregistrovaní na ďalší ročník podujatia organizovaný v roku 2021.

Bežci si súčasne môžu prevziať štartový balíček v termíne 8.-10.11. na Nám. M.R. Štefánika v Eurovea, resp. požiadať o jeho zaslanie na registracia@becool.sk.

B)    Nárok na bezplatné zapojenie sa do virtuálnych pretekov majú rovnako naši verní bežci a zdravotne ťažko postihnutí bežci ZŤP, rovnako tak nepočujúci bežci.

Títo bežci si taktiež môžu prevziať štartový balíček v uvedenom termíne, resp. požiadať o jeho zaslanie na registracia@becool.sk.

C)   Všetci bežci a taktiež deti, ktorí ešte neboli prihlásení, majú možnosť prihlásiť sa do virtuálnych pretekov prostredníctvom stránky www.sportsofttiming.sk. Štartovné z virtuálnych pretekov venujeme v plnom rozsahu na iniciatívu „10 000 stromov pre Bratislavu“.

Štartový balíček si bežci prevezmú buď osobne v termíne 8.-10.11. na Nám. M.R. Štefánika v Eurovea, alebo im bude zaslaný poštou v týždni od 12.10.2020.

Bratislava marathon team