Vo Vile Kosodrevina 10% zľava pre našich čitateľov

Štrbské Pleso (1346 m.n.m.) je najvyššie položenou osadou v rámci vysokotatranského regiónu. Vďaka nadmorskej výške má ideálne podmienky na celoročnú prípravu profesionálnych i amatérskych športovcov. No nielen vďaka klíme, ale aj vďaka vybudovanej infraštruktúre si nachádza Štrbské Pleso stále viac priaznivcov. Svoje miesto si tu nájdu bežci, nordic-walkeri, či bežkári.

Jedným z obľúbených pobytových miest nielen pre športovcov na Štrbskom Plese je Vila Kosodrevina. S prevádzkovateľom vily Viliamom Dubielom sme sa už na túto tému rozprávali v roku 2018, ale zaujímalo by nás, čo všetko sa od tej doby zmenilo a ako to so športom a športovcami vyzerá v roku 2020.

Ako sme už v predošlom článku spomínali, vilu obľubujú športovci najmä pre jej polohu, vybavenie izieb a apartmánov a služby, ktoré sa snažíme našim klientom zabezpečiť (napr. priestor na voskovanie lyží, sušič topánok) a samozrejme máme aj veľmi prijateľné ceny mimo hlavných sezón, kedy majú športovci ideálne podmienky. Klienti si veľmi chvália aj kuchynky, ktoré sú v každej izbe aj v každom apartmáne, pretože tak majú možnosť pripraviť si špeciálnu stravu. Samozrejmosťou sú chladničky na každej izbe, rýchlovarné konvice, toastery, spoločná práčka a ďalšie príslušenstvo.

Opýtali sme sa teda, čo sa vile za dva roky zmenilo?

V minulom roku sme dobudovali spoločenskú miestnosť v podkroví, ktorú je možné využiť na spoločné posedenie či cvičenie vo vnútri. K dispozícii je ping-pong, šípky, stolný futbal aj spoločenské hry. A tiež kvalitná káva Štrbské Presso pre hostí zdarma. Pripravili sme aj 4 nové 2-lôžkové izby s kuchynkou a kúpeľňou s možnosťou oddelených postelí.

Vašu klientelu tvoria profesionálni športovci, turisti i ľudia milujúci pohyb. Zmenilo sa niečo v zložení vašich klientov?

Situácia s covidom nám všetkým naprieč kontinentami ukázala, aké dôležité je mať dobrú imunitu a aký zásadný je vplyv čistého životného prostredia a kvality ovzdušia na zvládnutie práve tohto vírusu. Tým, že Štrbské pleso patrí medzi klimatické miesta s vysokým obsahom liečivých negatívnych iónov, veľa z našich klientov zvolilo práve pobyt na Štrbskom plese za svoju dovolenku.

Štrbské pleso teda v sebe nesie aj tento rozmer, nielen kvalitnú infraštruktúru pre osoby milujúce pohyb, ale aj kvalitné klimatické podmienky.

V čom vidíte benefit lokality?

Okrem zdravotných aspektov a nádherných výhľadov doplnených o kvalitnú infraštruktúru pre športovcov si dovolím upriamiť pozornosť čitateľov aj na celosezónnosť lokality. Nielen chodníky v rámci osady sú prístupné celoročne, ale viacero turistických trás je možné navštíviť aj po sezónnej uzávere chodníkov, tj. 1.novembra.

Čo ponúka Štrbské Pleso pre bežcov?

Vďaka projektu Tatry v pohybe sú kvalitne vyznačkované bežecké trate rôznych obtiažností, ktoré môžu bežci využívať v lete aj v zime. Tieto trate sú vyznačkované na Štrbskom Plese až po Štrbu, a potom od Vyšných Hágov až po Tatranské Matliare. Celkovo je to približne 109 km. Okrem tratí pre bežcov a nordic-walkerov ponúka Štrbské Pleso v zime aj kvalitne upravené bežecké trate a samozrejme podujatia pre profesionálov a širokú verejnosť. Zaujímavosťou sú aj virtuálne preteky, kde si na svoje prídu aj milovníci horských behov, ktorí nemajú možnosť zúčastniť sa priamo bežeckých podujatí. Viac informácii o podujatiach i tratiach nájdete na www.tatryvpohybe.sk.

A ponuka na záver…

Pre priaznivcov stránky beh.sk ponúkame na jesenné obdobie 2020 zľavu 10% ak si pobyt objednajú emailom na info@vila-kosodrevina.sk a pripíšu heslo BEH.SK. Ponuka platí na pobyty do 15.12.2020 a nie je možné použiť v kombinácii s inými zľavami.

POZOR! Na facebook-u hráme od 25.-27.9. o Darčekový poukaz pre dve osoby na dve noci!


Kontakt: Vila Kosodrevina, www.vila-kosodrevina.sk , 0910 979 213, info@vila-kosodrevina.sk

Komentáre 1

 1. Guest post on your site
  „Hello,

  I found your site recently on the web and was impressed by its layout and content.

  We are interested in publishing an article on your website beh.sk, that article will have a link to my client’s site in it. The link must be do-follow gambling link.

  Let me know if this is something you offer, and if so, what do you
  the charge for it?

  Thank you

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.