Vo Vile Kosodrevina 10% zľava pre našich čitateľov

Štrbské Pleso (1346 m.n.m.) je najvyššie položenou osadou v rámci vysokotatranského regiónu. Vďaka nadmorskej výške má ideálne podmienky na celoročnú prípravu profesionálnych i amatérskych športovcov. No nielen vďaka klíme, ale aj vďaka vybudovanej infraštruktúre si nachádza Štrbské Pleso stále viac priaznivcov. Svoje miesto si tu nájdu bežci, nordic-walkeri, či bežkári.

Jedným z obľúbených pobytových miest nielen pre športovcov na Štrbskom Plese je Vila Kosodrevina. S prevádzkovateľom vily Viliamom Dubielom sme sa už na túto tému rozprávali v roku 2018, ale zaujímalo by nás, čo všetko sa od tej doby zmenilo a ako to so športom a športovcami vyzerá v roku 2020.

Ako sme už v predošlom článku spomínali, vilu obľubujú športovci najmä pre jej polohu, vybavenie izieb a apartmánov a služby, ktoré sa snažíme našim klientom zabezpečiť (napr. priestor na voskovanie lyží, sušič topánok) a samozrejme máme aj veľmi prijateľné ceny mimo hlavných sezón, kedy majú športovci ideálne podmienky. Klienti si veľmi chvália aj kuchynky, ktoré sú v každej izbe aj v každom apartmáne, pretože tak majú možnosť pripraviť si špeciálnu stravu. Samozrejmosťou sú chladničky na každej izbe, rýchlovarné konvice, toastery, spoločná práčka a ďalšie príslušenstvo.

Opýtali sme sa teda, čo sa vile za dva roky zmenilo?

V minulom roku sme dobudovali spoločenskú miestnosť v podkroví, ktorú je možné využiť na spoločné posedenie či cvičenie vo vnútri. K dispozícii je ping-pong, šípky, stolný futbal aj spoločenské hry. A tiež kvalitná káva Štrbské Presso pre hostí zdarma. Pripravili sme aj 4 nové 2-lôžkové izby s kuchynkou a kúpeľňou s možnosťou oddelených postelí.

Vašu klientelu tvoria profesionálni športovci, turisti i ľudia milujúci pohyb. Zmenilo sa niečo v zložení vašich klientov?

Situácia s covidom nám všetkým naprieč kontinentami ukázala, aké dôležité je mať dobrú imunitu a aký zásadný je vplyv čistého životného prostredia a kvality ovzdušia na zvládnutie práve tohto vírusu. Tým, že Štrbské pleso patrí medzi klimatické miesta s vysokým obsahom liečivých negatívnych iónov, veľa z našich klientov zvolilo práve pobyt na Štrbskom plese za svoju dovolenku.

Štrbské pleso teda v sebe nesie aj tento rozmer, nielen kvalitnú infraštruktúru pre osoby milujúce pohyb, ale aj kvalitné klimatické podmienky.

V čom vidíte benefit lokality?

Okrem zdravotných aspektov a nádherných výhľadov doplnených o kvalitnú infraštruktúru pre športovcov si dovolím upriamiť pozornosť čitateľov aj na celosezónnosť lokality. Nielen chodníky v rámci osady sú prístupné celoročne, ale viacero turistických trás je možné navštíviť aj po sezónnej uzávere chodníkov, tj. 1.novembra.

Čo ponúka Štrbské Pleso pre bežcov?

Vďaka projektu Tatry v pohybe sú kvalitne vyznačkované bežecké trate rôznych obtiažností, ktoré môžu bežci využívať v lete aj v zime. Tieto trate sú vyznačkované na Štrbskom Plese až po Štrbu, a potom od Vyšných Hágov až po Tatranské Matliare. Celkovo je to približne 109 km. Okrem tratí pre bežcov a nordic-walkerov ponúka Štrbské Pleso v zime aj kvalitne upravené bežecké trate a samozrejme podujatia pre profesionálov a širokú verejnosť. Zaujímavosťou sú aj virtuálne preteky, kde si na svoje prídu aj milovníci horských behov, ktorí nemajú možnosť zúčastniť sa priamo bežeckých podujatí. Viac informácii o podujatiach i tratiach nájdete na www.tatryvpohybe.sk.

A ponuka na záver…

Pre priaznivcov stránky beh.sk ponúkame na jesenné obdobie 2020 zľavu 10% ak si pobyt objednajú emailom na info@vila-kosodrevina.sk a pripíšu heslo BEH.SK. Ponuka platí na pobyty do 15.12.2020 a nie je možné použiť v kombinácii s inými zľavami.

POZOR! Na facebook-u hráme od 25.-27.9. o Darčekový poukaz pre dve osoby na dve noci!


Kontakt: Vila Kosodrevina, www.vila-kosodrevina.sk , 0910 979 213, info@vila-kosodrevina.sk

Komentáre 1

 1. Guest post on your site
  „Hello,

  I found your site recently on the web and was impressed by its layout and content.

  We are interested in publishing an article on your website beh.sk, that article will have a link to my client’s site in it. The link must be do-follow gambling link.

  Let me know if this is something you offer, and if so, what do you
  the charge for it?

  Thank you