Rozbehnite sa spolu s nami za zdravie!

Beh za zdravie

Na začiatku prázdnin budeme v hlavnom meste a okolí bežať za zdravie.

Ako prvú rozhýbeme Záhorskú Bystricu, a to hneď v prvý júlový deň. O týždeň neskôr spolu pobežíme v Zohore. Cieľom projektu Beh za zdravie je najmä šírenie myšlienky „pohybom ku zdraviu“,  tieto sobotné dopoludnia chceme venovať spoločnej pohybovej aktivite detí aj ich rodičov. Výťažok z oboch podujatí bude venovaný vybraným zdravotne znevýhodneným jednotlivcom, či rodinám spojeným s danou lokalitou.

Zúčastniť sa môžu všetci

Pre dospelákov je prichystaná 5-kilometrová nenáročná trať. Na jej zdolanie bude limit 90 minút a zvládne ju naozaj každý. Netrúfate si na beh? Trasu môžete pokojne aj odkráčať. Detičky budú podľa veku pretekať na krátkej, maximálne 300-metrovej trati. Okrem radosti z pohybu si odnesú dobrý pocit, že svojou účasťou na charitatívnom podujatí pomohli ľuďom, ktorí našu pomoc potrebujú. Každému veľkému aj malému pretekárovi na krk zavesíme krásnu drevenú medailu, po dobehu sa vďaka našim partnerom občerstvia a pre detičky chystáme aj malý štartovný balíček J.

Čo okrem behu nás čaká

Okrem bežeckej časti sa môžete tešiť aj na pestrý sprievodný program. Samotný areál pumptracku v Záhorskej Bystrici a multifunčný športový areál v Zohore ponúkajú nielen deťom priestor na vybláznenie sa. Deti si pri rozcvičke určite radi zaskáču spolu s trénerkami zo City Kids. Počas čakania na rodičov, ktorí budú práve na trati, si budú môcť vyskúšať aj gymnastické náčinie, detskú atletiku, alebo sa vyblbnúť na pumptrackovej dráhe. Dospelí sa budú môcť nechať zmerať rôzne zdravotné ukazovatele – krvný tlak, či hladinu cukru –  a získať odborné tipy na zlepšenie či udržanie svojho zdravia.

Chcete prispieť, no nebeháte?

Na akciu sa môžete registrovať online a prispieť aj v prípade, že nebeháte. Radi privítame bežcov aj s ich rodinami aj priateľmi. Môžete nasávať súťažnú atmosféru, povzbudzovať kamarátov a zapojiť sa do sprievodného programu. Na mieste tiež budeme mať kasičku, do ktorej budú môcť pár eur vhodiť všetci návštevníci, či náhodní okoloidúci.

Ráno športujeme, poobede hodujeme

Obe podujatia sa konajú v deň hodov, po zdravom pohybe na česrstvom vzduchu si tak môžete vychutnať aj kultúrny program, ktorý pre vás Záhorská Bystrica a obec Zohor pripravujú. Strávte prvé dve júlové soboty s nami, vezmite celú rodinu, kamarátky, susedov a užite si celý deň v príjemnej rodinnej atmosfére charitatívneho behu a hodov.

Beh za zdravie spája ľudí, radosť z pohybu a radosť z pomoci druhým. Prihláste sa a prídite si zašportovať s tým najlepším pocitom po dobehu – že ste okrem svojho zdravia, spravili aj niečo pre zdravie iných. My dúfame v ideálne bežcké počasie a tešíme sa na všetkých malých aj veľkých účastníkov! Veríme, že si s nami užijete deň plný športu, zdravia a výnimočných okamihov. Srdečne vás pozývame.


Registrácia na Beh za zdravie Záhorská Bystrica, 1.7.2023 | Registrácia na Beh za zdravie Zohor, 8.7.2023