Velvet Run už o niekoľko dní

Naozaj iba niekoľko dní nás delí od ďalšieho dôležitého dátumu | Velvet Run.

V sobotu 24. júna sa totiž do košických ulíc vydajú bežkyne zblízka i zďaleka, aby absolvovali Velvet Run, jediný ženský beh v tomto regióne.

Ten si zapíše v poradí už svoj 11. ročník a medzi účastníčkami i organizátormi stretneme aj mnoho tvárí spojených s dlhodobým programom Women Friendly Marathon. Ten je už niekoľko rokov venovaný témam motivácie a prípravy žien na vytrvalostný beh a všetci vidíme, že výsledky týchto snáh sú vskutku neprehliadnuteľné.

Ambasádorky Velvet Run

Pripomeňme tiež, že Velvet Run má i mnoho zanietených ambasádoriek, medzi nimi dvojnásobnú olympioničku Katku Pejpkovú Berešovú, rovnakým prívlastkom sa hrdiace sestry Danku a Janku Veľdákové, módne návrhárky Janu Kurilakovú a Zuzanu Hakovú, moderátorky a fanúšičky behu Radku Kovaľ Mazákovú a Dianu Gabrikovu, či Ivanu Butoracovú, ktorá dokáže skĺbiť post vysokoškolskej profesorky so záľubou aktívnej a úspešnej bežkyne.

Stihnete sa pridať? Prvá uzávierka štartových listín je naplánovaná na piatok 16. júna, úplne uzatvorenie online registrácie možno potom očakávať v stredu 21. júna. Viac info nájdete TU.

Preto už neváhajte a zapojte sa do tohto jedinečného diania, vyberte si trať dlhú 5 alebo 10 kilometrov a nachystajte sa i na bohatý program so svojimi deťmi či priateľmi.


Foto: © 2019 Maratónsky klub Košice – Eugen Bernáth | © Súkromné archívy ambsádoriek.