Bežecký seriál Behaj lesmi mieri na východ Slovenska!

Bachledova dolina | Behasj lesmi

Bežecký seriál Behaj lesmi má za sebou prvé dve zastávky, ktoré trhali všetky doterajšie rekordy. Už 24.6. sa bežci presunú na východ Slovenska a prebehnú Bachledovou dolinou.

Seriál mal perfektné prvé dve zastávky a o pár dní je tu ďalšia špeciálna lokalita. Už 24.6. čaká bežcov jedno z najmajestátnejších miest na Slovensku – Bachledova dolina. Bežci sa môžu tešiť na trasy dlhé 11 km a 20 km. Súčasťou trasy je prebeh cez mohutný hrebeň Spišskej Magury s výhľadom na Belianske Tatry. Čerešničkou na torte je Lomnický štít v pozadí.

Bachledova dolina

Bežecký seriál Behaj lesmi je vhodný pre celé rodiny

Dokazuje to aj počtom a výberom behov v Bachledovej doline. Samozrejmosťou sú detské preteky, ktoré zastrešujú lekárne Dr. Max, ktoré sú špecifické tým, že behať môže naozaj každý, kto vie stáť! Na svoje si tak prídu najmenšie deti (ročník narodenia 2019 a mladší) a aj predškoláci či mladší a starší žiaci.

Preteky

Presne o 12:00 štartuje charitatívny beh JOJ ŠPORT RUN s dĺžkou približne 4 km. Výťažok aj z týchto pretekov poputuje neziskovej organizácii IPčko, ktorá sa stará o psychické zdravie a pohodu mladých ľudí na Slovensku. Táto nezisková organizácia zastrešuje aj nízkoprahové centrum Káčko v Prešove, kde financie poputujú. Je to centrum, kde v krízovej situácii môžete dostať odbornú anonymnú pomoc. O 13:00 výstrel odštartuje bežcov na Lesnícku 11 – preteky, ktoré zastrešuje zakladajúci partner série Behaj lesmi LESY Slovenskej republiky. Posledný beh dňa má dĺžku 20 kilometrov a bežci si naplno vychutnajú prebehy cez horské hrebene

Dbáme na ekológiu

Bežecký seriál Behaj lesmi je známy aj silnou ekologickou myšlienkou. Hlavným partnerom ekológie sú aj tento rok lekárne Dr.Max. Na všetkých pretekoch sa používajú tzv. Speedcupy, ktoré majú všetci účastníci vďaka lekárňam Dr. Max zadarmo. Sú to ľahučké (10 g) kelímky, ktoré nesú pretekári so sebou a na občerstvovačkách do nich dostanú nápoj. Jednou z ďalších aktivít je ekologické značenie trás, ktoré je 100% rozložiteľné v prírode. Aj v Bachledovej doline všetci pretekári dostanú medaile vyrobené z rozložiteľného bioplastu, ktorý má svoj základ v kukurici a obilovinách. Medaila je navyše typická pre danú lokalitu a zložená z vrstevníc daného miesta. Na pamiatku si tak odnášajú časť mapy svojej trasy. Diplomy sú z hubového mycélia, ktoré sa v prírode nielen rozloží, ale dokonca slúži ako hnojivo. Ekologické sú aj samotné štartovné tašky, pretože sa rozpadnú v horúcej vode a samozrejmosťou je aj triedenie odpadu.

Termíny Behaj lesmi 2023

24.6. Bachledova dolina | 22.7. Veľká Fatra | 5.8. Topoľčianky | 2.9. Štiavnické vrchy


Registrovať sa dá pohodlne online do stredajšej polnoci TU. V sobotu budú možné registrácie priamo na mieste.