Na čo si dať pozor pri výbere bežeckej obuvi a nohavíc?

answear-title

Je niekoľko vecí vo vašom okolí, ktoré vám dokážu pokaziť náladu z behu. Predstavte si to. Rozhodnete sa ísť si zabehať.

Máte motiváciu a cítite, že dnes by to mohol byť aj dobrý čas, no hneď, ako sa pozriete z okna, vidíte len šero. Ale aj tak sa rozhodnete si ísť zabehať. Nejako vám nesadlo jedlo, no aj tak si to chcete dnes odbehnúť. Oblečiete sa, obujete a vyrazíte na beh. Ani nie o desať minút sa vrátite znechutený a s ubolenými nohami. Len to nie.

Aký čas a aký terén?

Je dôležité si zo začiatku určiť miesto, kde beháte. Či preferujete skôr vo vnútri na bežeckom páse alebo vonku. Ak vonku, tak v aký čas, pretože bežci, ktorí preferujú beh v noci, musia byť aj osvetlení. Nechcete predsa vystaviť nebezpečiu seba alebo niekoho iného. Preto, ak patríte k nočným bežcom, siahnite po nohaviciach a topánkach, ktoré disponujú reflexnými prvkami. Nikdy neviete, kto si vás všimne až na poslednú chvíľu. Vtedy už môže byť neskoro.

Pri topánkach je taktiež potrebné vedieť, po akom teréne plánujete behať. Iné bežecké topánky sú na asfalt, iné na piesok a iné na štrk. Veríme, že viete, prečo si zvoliť práve topánky s prívlastkom bežecké. Sneakers netlmia nárazy chodidla tak dobre, ako práve bežecké topánky. Tie sú pri behu omnoho väčšie, ako pri bežnej chôdzi. Ak by ste sa preto rozhodli práve pre tenisky. Z dlhodobého hľadiska by ste ste si mohli poškodiť nohu.

Najlepšie je skúšať, ako vám sedia topánky v noci. Je to kvôli tomu, že sa vaše chodidlá zväčšujú počas dňa a pri behu. Keď nevykonávate žiadnu aktivitu, je najväčšia šanca, že vám topánka sadne. Pri skúšaní je potrebné vedieť, koľko vám môže ostať priestoru medzi topánkou a palcom. Mala by to byť jedna šírka palca. Je to z toho dôvodu, že ak vám noha opuchne, stále pre vás bude komfortné ju nosiť. Rovnako to platí aj pri behu dole kopcom.

Aká je tá najlepšia obuv?

Ak chcete mať správnu obuv a oblečenie, potom vás zaujme široký výber na answear.sk. Kvalitná bežecká obuv by sa mala dokázať obopnúť okolo vašej nohy. Predídete tak nepríjemnému šmýkaniu chodidla v topánke. Existuje aj mierka šírky nohy pre ženy a mužov. Je to z toho dôvodu, že noha u žien a mužov nie je rovnaká. Pri ženskom pohlaví sa označuje písmenom B. Pri mužskom zasa písmenom D.

Ako viete, že topánky, ktoré ste si kúpili, vám nielen, že padnú, ale sú pre vás aj dobré? Záleží to podľa toho, čo by vaša noha potrebovala. Preto by ste sa mali zamyslieť pri skúšaní topánok. Pýtať by ste sa teda mali: Ak by ste mohli, kam by ste pridali viac mäkkosti? Alebo sa vaše chodidlo cíti lepšie pri neutrálnej vložke? Perfektne zvolená topánka

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Aké bežecké nohavice zvoliť?

Ak nechcete ľutovať vašu kúpu, nepozerajte len na to, ako budú vyzerať nohavice na vás. Nepotrebujete byť módny aj pri behu. Podstatnejšie je cítiť sa v nich komfortne, aby vám nepokazili chuť ísť behať. Preto hľadajte nohavice, ktoré budú zo správneho materiálu. Hlavne, nech nie sú z bavlny. Tá zvykne držať vlhkosť v sebe a to vám spôsobí diskomfort a v zime môžete aj prechladnúť. Pánske tepláky môžu byť výborné na beh, ak sú zo syntetického materiálu.


Sponzorovaný článok