Mariatálsky Štvanec pozná svojich víťazov a priniesol aj nové rekordy

Od Mariatálskeho Štvanca ubehol už viac ako týždeň, no nám sa až teraz podarilo naplno spracovať emócie z uplynulého ročníka. Na pár dní sme sa venovali iným aktivitám a navštívili rôzne bežecké podujatia, no aj s odstupom času môžeme povedať, že tento ročník po všetkých stránkach prekonal aj naše najodvážnejšie scenáre.

Poďakovanie

Všetko klaplo ako malo. Vyšlo počasie, čo bolo pre úspešnosť akcie kľúčové, a tak sme si mohli užiť deň plný slnka a dobrej nálady. No zorganizovať ho by sa nám nepodarilo bez našich partnerov. Tým by sme sa chceli poďakovať netradične, hneď v úvode. Celá akcia sa mohla uskutočniť najmä vďaka podpore Bratislavského samosprávneho kraja, Obce Marianka, nášmu generálnemu partnerovi TUI Reisecenter Slovensko a ďalším partnerom.

Veľká vďaka patrí aj miestnym obyvateľom, ktorý priložili ruku k dielu a ako každý rok sa zúčastnili nielen behu, ale aktívne sa zapojili ako dobrovoľníci aj do príprav samotného podujatia. Pomáhali nám so všetkým, od balenia štartových balíčkov, cez značenie trate, registráciu účastníkov, až po záverečné veľké upratovanie.

Tromfli sme čísla z minulého roka

Aj napriek tomu, že sa v rovnaký víkend konalo niekoľko bežeckých podujatí, dokonca aj na rovnakom mieste, my sme prevýšili všetky očakávania. Odvážna stávka uzavretá pred podujatím priala optimistom a nakoniec sme „trhli“ rekord v počte detských účastníkov. Na detskom behu „Záhoráčik“  ich nakoniec bežalo viac ako 200 a dospelí si prebrali takmer 350 štartových čísiel.

Dlhšej 10-kilomertovej trati tento rok kraľuje Matej Bištiak, ktorý ju zdolal za 39 minút a 21 sekúnd, zo žien bola najrýchlejšia Eva Tulejová a Veľký Štvanec prebehla za 42 minút 54 sekúnd. Cieľovú pásku kratšieho 5,5-kilometrového behu pretrhli najrýchlejší muž a najrýchlejšia žena takmer súčasne. Michal Kubiš dobehol za 24 minút a 26 sekúnd, Eliška Klepková len o 9 sekúnd pomalšie. Zo štafiet bol najrýchlejší tím RUN FOR FUN.

Mariatálsky Štvanec priniesol aj kuriózne situácie. Favoriti na víťazov štafetového behu sa stratili hneď v úvode napriek tomu, že si trasy Veľkého i Malého Štvanca odbehali už niekoľkokrát. Naše heslo #nestratimsa, ktoré bolo vymyslené zo žartu, tak naberá na obrátkach a pravdepodobne sa stane symbolom každého ročníka.

Bežecké hody

Poslednú septembrovú nedeľu sa v Marianke nielen športovalo, ale aj hodovalo. Miestni obyvatelia navarili guláš pre všetkých bežcov, chutné čerstvé pečivo už tradične dodala Pekáreň Kvetoslavov, Tesco Slovensko sa postaralo o doplnenie vitamínov formou čerstvého ovocia a na podujatí celý deň rozvoniavali langoše, sladké waffle či lahodná káva. Dobrú náladu sme zverili do rúk odborníkom DJ Krtovi a Slávovi Jurkovi, o detský program sa postarali naši priatelia z Detskej atletiky SAZ a kúzelník Peter Šesták.

Vidíme sa o rok

Ak sa vám na Štvanci páčilo, už teraz si zapíšte do diárov dátum budúceho ročníka. V poradí už 12-ty ročník zorganizujeme na rovnakom mieste v nedeľu 25. septembra 2022. A dovtedy pre vás možno vymyslíme aj niečo nové. Lebo stráviť deň s vami – bežcami – nás nabíja neskutočnou energiou.

Na záver

Za zmienku určite stoja aj ďalší naši partneri, vďaka ktorým sme zažili výnimočný deň a mohli sme vám okrem krásnych spomienok zabezpečiť aj medaile s vyobrazením západu Slnka, hodnotné ceny pre víťazov, či parádne štartovné balíčky. Apex A, RsDk Stavby, Ytong, Privatbanka, Penta Foudation, SEP, CCW, Curaprox, Wellness hotel Patince, Rajec a Body and Future – týchto všetkých vnímame ako súčasť nášho úžasného organizačného tímu.

Fotogaléria

Veľa slov je zbytočných, preto sa nechajte na chvíľu vtiahnuť atmosférou nášho srdcového podujatia prostredníctvom fotografií od úžasného fotografa Roberta Pažitného.

Kontakt: Zuzana Dömény, 0903 027 479, marketing@8p.sk, zuzaname@gmail.sk