ZOBORSKOU LESOSTEPOU s Mitickou v superlatívoch

V nedeľu 15.10.17 si to horskí bežci opäť vychutnali naplno. Ďalší ročník ZOBORSKOU LESOSTEPOU s Mitickou vyšiel na jednotku bežcom ako i organizátorom.

Babie leto, ktoré patrí k najkrajším obdobiam v horách udrelo naplno a dožičilo tak účastníkom jedinečný zážitok plný slnka, farieb a nádherných výhľadov.
Počasie a jedinečná trať spôsobili, že tak ako každý rok, aj tento sa na trať postavil rekordný počet účastníkov - 251. Do lesa to začína čoraz viacej lákať aj začiatočníkov, pretože po prvý krát sa stalo, že počet účastníkov na kratšej 9,5 km trati prevýšil počet na dlhšej a náročnejšej 14 km. Máme z toho veľkú radosť.

beh ZOBORSKOU LESOSTEPOU 2017
beh ZOBORSKOU LESOSTEPOU 2017

Spolu s jesenným lístím padali na lesostepy aj rekordy. Rovno všetky štyri.
Na 9,5 km trati prišiel vyklusať víťazstvo zo soboty na 50 km Malokarpatskej vertikále Tomáš Podpera, čo v jeho podaní  znamená víťazstvo v novom traťovom rekorde 39:52. Víťazkou medzi ženami bola Katarína Bátovská s časom 49:14 - prvý žena ktorá to zabehla pod 50min.
Na dlhšej 14 km trati sa medzi mužmi stretla mocná konkurencia kde traťový rekord prekonali hneď prvý štyria borci, ale z víťazstva sa mohol tešiť iba Matúš Kompas v čase 1:00:07. Méta 1 hodina je vážne ohrozená.
Svoj vlastný traťový rekord doslova rozdrvila Dagmar Vargová, ktorá ho oproti minulému roku posunula o celých 5 minút a nastavila ho na novú hodnotu 1:11:19.
Tento beh je však predovšetkým o zážitkoch. Každý jeden bežec si ich odnesie celú kopu. Nakoniec, najlepšie urobili tí, ktorí si na beh ZOBORSKOU LESOSTEPOU s Mitickou priniesli deku. Posedenie na kopci pri Dražovskom kostolíku po preteku, je jedným z highlightov tohoto podujatia.


VÝSLEDKY                       FOTOGALÉRIA

Komentáre 1