Poctivá bodka za bežeckou sezónou? Jednoznačne na HBS 2017 v Smolníku

HBS 2017 (Horský beh Smolník) a jeho 3. ročník ponúkne v sobotu 11.11.2017 poctivé kilometre a vertikálne metre v panenských Volovských vrchoch.

Chodníčky, ktorých sa málokedy dotkne bežecká tretra, poskytnú krásne výhľady, srdečných Smolničanov na občerstvovačkách a kopec dobrej nálady. Tieto preteky robia bežci pre bežcov, a tak sa môžete spoľahnúť, že bratia Kovaľovci si dajú záležať na značení, kvalitných občerstveniach z Vitalcity.sk aj cenách či darčekoch pre účatsnkov. Tento rok sa môžete tešiť na dizajnovú funkčnú čiapkua víťazi aj na hodnotné ceny. Opäť budú na výber dve trate: pre náročných aj pre tých, ktorým stačí ochutnávka.

Dve výzy: Dlhá a kráta - do ktorej sa pustíš?

Prémiová, 33 km dlhá trať s kumulovaným prevýšením 1400m opisuje oblúk po hrebeni obkolesujúci dolinu Smolníckeho potoka. Táto trať nesie poatický názov: Beh hrebeňom Volovských vrchov a využíva tiahle stúpanie na Osadník a hrebeň, ktorý poznáme z cesty SNP. Jeho druhá polovica zasahuje rázsochu Hekerovej a tvorí takpovediac odbočku od hlavného hrebeňa. Od Osadníka sú to ešte dve výraznejšie stúpania (Pipitka a spomínaná Hekerová), no terén je relatívne zvlnený po celej jeho dĺžke. Podkladom je zvážnica no miestami pretekárov prenesieme aj cez les a „srnčie“ chodníčky. Krátka trať sa nazýva Po stopách smolníckych baníkov a prevedie pretekárov 11km dlhým okruhom s kumulovaným prevýšením 470m. Pobeží sa do kopca okolo milých kaplniek krížovej cesty až ku kaplnke v Štóskom sedle, odtiaľ do Štóskych kúpeľov, po ceste SNP, a späť na námestie v Smolníku. 

11.11.2017 sa stretneme v Smolníku

Možno aj prvý sneh zažijú všetci, ktorí príjmu Smolnícku výzvu. Registrácia je už spustená: >> Tu << Obraz o tom, ako to vo Volovských vrchoch vyzerá poskytne video z vlaňajška: Video 2016 alebo z predvlaňajška:  Video 2015

Prvých 150 prihlásených dostane štýlovú funkčnú čapicu s originálnou grafikou. Zostáva ešte 50 miest, tak neváhaj a prihlás sa ešte dnes.

Organizačný tím HBS 2017