Ženský beh s ambíciou 4 000 účastníčok

O necelé dva mesiace odštartuje už 8. ročník najkrajšieho behu na Slovensku, dm ženský beh 2019.

Riaditeľ podujatia Peter Pukalovič informuje: „dm ženský beh je našou srdcovkou. Podporujeme všetky dámy a dievčatá v aktívnom trávení voľného času a veľmi radi vidíme, že z roka na rok rastie počet rekreačných bežkýň, ktoré behajú a robia tak niečo pre svoje zdravie a dobíjajú sa energiou, aby zvládali svoje pracovné povinnosti. Aj preto je tohtoročná kampaň zameraná na všetky naše (ne)obyčajné ženy.S novým posolstvom #ajjasomrunningangel chceme osloviť čo najširší záber žien v rôznych pracovných odvetviach a prostredníctvom našich ambasádoriek ich uistiť, že behať môže lekárka, učiteľka, právnička, matka, študentka,…“

Zvýšený limit na počet bežkýň

To, že ide o najpočetnejšie podujatie organizované pre ženy na Slovensku potvrdzuje aj skutočnosť, že organizátori zvýšili pre tento rok počet bežkýň, ktoré sa budú môcť akcie zúčastniť. „Minulý rok sme mali účastnícky limit 3 000 bežkýň. Tento rok sme pre veľký záujem tisícku pridali. Opäť sa chystáme na veľký športový festival s vynikajúcou atmosférou. Už dnes sa mnohé dievčatá vďaka aktivitám dm drogerie markt a ženskej bežeckej komunity SHEruns pravidelne pripravujú a trénujú na podujatie,“ hovorí Peter Pukalovič.

Trasy nezmenené

Čo sa nezmenilo, sú trasy. Kratšia pre začiatočníčky, alebo takzvané hobby bežkyne, bude mať 4 kilometre a dlhšia desaťkilometrová je určená pre ženy, ktoré behávajú pravidelne. „Nebude chýbať ani čoraz viac obľúbená disciplína v rámci 4 km behu, “Beh mamy s dcérou“. Je zaujímavé sledovať ako mamy bežkyne privedú k behu aj svoje dcéry a naopak, keď dcéry inšpirujú a behávajú so svojimi mamami. Podporiť sme sa ich rozhodli opäť zvýhodneným štartovným“, konštatuje Peter Pukalovič.

Jediný čisto ženský beh

„Podujatie dm ženský beh, ktoré sa môže hrdo pýšiť charakteristikou jediný čisto ženský beh na Slovensku, má už stabilné miesto v rámci našich každoročných aktivít v oblasti CSR. Sme radi, že aj tento rok ním podporíme zdravý životný štýl, aktívny pohyb a v neposlednom rade vybudujeme aj ďalšiu, v poradí už siedmu dm šport zónu v Bratislave. Nebude chýbať ani minuloročná novinka „Beh mamy s dcérou“, ktorá bola prijatá s veľkým nadšením. Veríme, že sa nám ako v štandardných kategóriách, tak aj v tejto podarí pokoriť hranicu nielen registrovaných bežkýň, ale aj počet tých žien a dievčat, ktoré sa v sobotu 14. septembra postavia na štart“, povedal na margo tohtoročnej akcie Martin Podhradský, konateľ dm drogerie markt.


Registrácia | Všetky informácie o dm ženskom beh 2019 | Facebookový eventViac info