Nízkotatranská Stíhačka 2019 – výsledky

NIZKOTATRANSKA-STIHACKA-2019-VYSLEDKY

Na 10. Nízkotatranskej stíhačke 2019 padol ženský rekord

Víťazom 10. ročníka pretekov Nízkotatranská stíhačka, ktoré sa konali 20. – 21. júla 2019, sa stal český pretekár Tadeáš Vyvijal . Víťaz zvládol 103 km trasu hrebeňom Nízkych Tatier s celkovým stúpaním 5740 výškových metrov za 12 hodín a 25 minút. Neprekonal tak minuloročný rekord 12 hodín a 3 minúty, ktorý drží slovenský bežec Marián Priadka. Na 2. mieste sa umiestnil Piotr Choroś z Poľska s časom 12h 35min. Na 3. mieste je slovenský pretekár Matej Oravec, ktorý trasu zvládol za 12h 41min. Jedným z adeptov na víťazstvo bol 13-násobný majster ČR v dlhom triatlone a víťaz 42 Ironmanov Petr Vabroušek, dobehol na štvrtom mieste s časom 14h 12min.

V ženskej kategórii obhajoba prvenstva

V kategórii žien obhájila víťazstvo česká pretekárka Petra Ševčíková s časom 14 hodín 42 minút, čím vytvorila nový rekord v tejto kategórii, v minulom roku to zvládla za 15h 22min. Petra mala zároveň desiaty najlepší čas spomedzi všetkých pretekárov. Aj na druhom a treťom mieste sa umiestnili české pretekárky, Martina Kárová s časom 15h 47 min a Eliška Kaniová s časom 16h 32min. Najlepšia zo Sloveniek bola Silvia Petrjánošová, ktorá sa umiestnila na 4. mieste s časom 17h 36min.

Nízkotatranská stíhačka sú najstaršie 100-km preteky v kategórii ultra trail na Slovensku, je zaradená medzi kvalifikačné preteky pre Ultra-Trail du Mont-Blanc.