S prelomom leta do jeho druhej polovice prichádza do Ružomberka Cross Duatlon

Športové podujatie, ktoré spája začiatok, stred a koniec leta s triatlonovými disciplínami, to je 123athlon, ktorý teraz prichádza na dolný Liptov s druhým podujatím tohtoročnej série.

Je ním Cross Duatlon, ktorý podobne ako nedávno vypredaný Nightrun Liptovský Mikuláš štartuje v meste, no líši sa od neho nielen profilom trate, ale aj tým, že končí v horách. Štartuje v druhej metropole Liptova – Ružomberku – konkrétne na Hrabove a to v sobotu, 3.8.2019 o 9:00.

Pretekárov, ktorí sa zapoja, čaká 4,5 km stúpanie na horskom bicykli po asfaltovej ceste na Malino Brdo, kde cyklistiku vymenia za rovnako dlhý, štyri a pol kilometrový, trailový beh horou. Kým cyklistická časť je takmer jedno súvislé stúpanie s prevýšením 370 metrov, horský beh je sériou klesaní a stúpaní a štart aj cieľ má na rovnakom mieste na Malinom Brde.

Každé z podujatí série pretekov 123athlon má aj charitatívny charakter. V spolupráci s Komunitnou nadáciou Liptov venuje táto nadácia, drevospracujúca spoločnosť Rettenmeier Tatra Timber z Liptovského Hrádku za každého účastníka preteku 1 euro pre malého Martinka Fendeka, ktorý to vo svojom mladom veku nemá ľahké a trpí hneď niekoľkými chorobami. Zvieracie terapie s psami a koňmi venuje v rovnakej sume aj rodinný rezort Villa Betula z Liptovskej Sielnice. Aj tí, ktorí nebudú súťažiaci však môžu na mieste podujatia prispieť dobrovoľnou sumou k lepšiemu životu Martinka.

Účasť na ostatných podujatiach série nie je podmienkou a je nezávislá od jednotlivých častí. Každý rok sa však nájde skupinka športových vytrvalcov, ktorí sériu 123athlon absolvujú celú. Finálne podujatie v posledný augustový deň je Cross Triatlon v rezorte Marina Liptov v Bobrovníku na Liptovskej Mare, kde po 600m plávania účastníci prejdú 13,5 km trať na bicykli po asfaltovej a poľnej ceste, aby do cieľa prišli po poslednej disciplíne – 6 km behu.

Viac informácií a registrácia na preteky na www.123athlon.sk.