Wings For Life World Run bude 5. mája

Organizované behy cez aplikáciu tento rok obsadia až päť lokalít naprieč našou malou päťmiliónovou krajinou. Vo Vysokých Tatrách, Žiline, Nitre, Piešťanoch a v Bratislave naraz vyštartujú 5. mája 2019 o 13:00 hod. všetci účastníci Wings for Life World Run. Globálny charitatívny beh tak už po šiesty raz spojí celý svet. S cieľom pomôcť tým, ktorí behať nemôžu.

Na tohtoročných slovenských World Run zastávkach budú štartovať aj ambasádori, ktorí tento beh pravidelne podporujú a niektorí z nich sa dokonca pustili aj do samotnej organizácie. Stačí si vybrať jedno z miest dostupných na webe alebo v aplikácii a v prvú májovú nedeľu si môžete zabehnúť spolu so Zuzkou Vráblovou, DJ-om EKG či Gabom Švajdom alebo Romanou Komarňanskou.

VYBERTE SI LOKALITU NA SLOVENSKU A BEŽTE S CELÝM SVETOM

Autor: Mykyta Zavilinskyi/Red Bull Content Pool

App Run Nitra má pod palcom Miroslav Ecker, známy ako DJ EKG. Spolu s partiou kamarátov z Bearded Brothers organizujú nitriansku zastávku: „Wings for Life World Run som behal už v minulosti a páčila sa mi myšlienka, že chvíľou zdravého času môžem takto pomôcť. Po autonehode som bol v Bratislave síce posledný v behu, ale ten pocit ma naozaj bavil. Preto som šťastný, že sme do nášho mesta dostali toto podujatie a naozaj skúsime spraviť maximum, aby sme pomohli.“ V Nitre vás čaká príjemná trať cez mestský park a vaše tempo možno nakopne aj hudobný mix od DJ-a EKG.

K organizátorom sa tento rok pridala aj wakeskaterka Zuzana Vráblová a pozýva na App Run Piešťany, ktorý vás prevedie okolo Sĺňavy: „Wings for Life World Run bežím hlavne kvôli jeho myšlienke. Za tie roky čo sa organizuje viem, že ho vždy sprevádza skvelá atmosféra a silná emócia. Tento rok to bude môj štvrtý bez cez aplikáciu, avšak prvýkrát na Slovensku. Preto mi napadlo, že by bolo super, keby sa ako partička zídeme na BB Wakesoul v Piešťanoch a odbehneme si to spoločne.“ K Zuzke sa v jej rodnom meste pridá aj snowboardista Zoltán Strcuľa. Idete do toho s nimi?

Medzi slovenskými zastávkami nemôže chýbať ani beh v hlavnom meste. Tento rok pôjde trať okolo jazera Kuchajda a cez nový Národný futbalový štadión. Na App Run Bratislava pozýva Gabriel Švajda: „Myšlienka Wings for Life World Run sa nesmie stratiť v hlavnom meste, kde behá najviac ľudí na Slovensku. Preto pobežím v Bratislave aj ja. App Run bude veľmi zaujímavý. Skúsim túto formu behu prvýkrát a chcem motivovať aj ďalších ľudí, nech sa registrujú. Pridaj sa aj ty a pomôž tým, ktorí behať nemôžu.“

App Run Žilina bude začínať už po druhýkrát v Zámockom parku Budatínskeho hradu. Medzi športovcami, ktorí podporia World Run v Žiline, je aj motocyklový pretekár Miroslav Ševela.

Päticu behov cez aplikáciu uzatvára App Run Vysoké Tatry. Na štartovke už však ostávajú iba posledné tri miesta! Pokiaľ si chcete užiť atmosféru horského behu, tak veľmi nerozmýšľajte. V Starom Smokovci pobeží znova aj Romana Komarňanská: „Tatranská trať je výživná, bežíte dvojkilometrový okruh s prevýšením a bude identický ako ten minuloročný. Tento rok však môžete bežať nielen v Tatrách, ale taktiež v Bratislave, Nitre, Piešťanoch a Žiline. Pozrite si, kde sú voľné kapacity a poďme spoločne podporiť krásnu myšlienku.“

AKO NA REGISTRÁCIU

Autor: Daniel Grund/Red Bull Content Pool

Prostredníctvom aplikácie a virtuálneho stíhacieho vozidla sa behu môžete zúčastniť kdekoľvek na Slovensku. Či už sa rozhodnete pre individuálny beh, alebo sa pridáte k jednému z organizovaných App Runov, myšlienku tohto podujatia podporíte rovnako. Stiahnite si aplikáciu Wings for Life World Run, vyberte si miesto, na ktorom chcete bežať a zaplaťte štartovný poplatok 15 eur. Výška štartovného je rovnaká pre organizovaný aj individuálny App Run a 100% percent z každého registračného poplatku putuje v plnej výške na konto nadácie Wings for Life. Appka je dostupná v Google Play aj App Store a funguje na princípe zaznamenávania odbehnutej vzdialenosti pomocou GPS. V pravidelných intervaloch vás bude informovať o pozícii virtuálneho stíhacieho auta a čase, kedy vás pri aktuálnom tempe dostihne.

Na Wings for Life World Run má zmysel každý jeden odbehnutý kilometer. Či už ich dáte 40 alebo 5. V tomto prípade skutočne platí, že nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Registračným poplatkom v plnej výške podporíte výskumy a štúdie, ktoré hľadajú spôsob liečby poranenej miechy. Aby vďaka vám mohol behať celý svet.

Viac informácií o behu a registráciu nájdete na www.wingsforlifeworldrun.com/sk.

Titulná fotka: Matej Fabianek/Red Bull Content Pool