Beh okolo hradu Tematín ponúka výhľady, domácu stravu a medaile pre všetkých a …

Tematin

Už 6. ročník Behu okolo hradu Tematín je naplánovaný na nedeľu 12. mája. Štartovať sa bude o 13.30 z obce Lúka (okres Nové Mesto nad Váhom) a pre bežcov je pripravená 14,5 km dlhá trasa s miernejším, ale dlhším stúpaním.

Preteky povedú okolo hradu, kde obyvatelia podľa povesti kedysi bojovali s drakom a chytili ho do pasce. Na hrade po ňom ostalo len prepadlisko.

Bežci sa popasujú s prevýšením 470 metrov. Trasa povedie okolo Ihelníka, ale naň sa bežať nebude, pôjde sa len popri po zvážnici na hrad Tematín a potom po značke späť do Lúky. Je to krásny uzatvorený okruh s výhľadmi, borovicovým lesom a úzkymi rozprávkovými chodníčkami.

Pre víťazov v jednotlivých kategóriách sú pripravené vkusné trofeje. Súčasťou štartovného bude nápoj a chutné rizoto po pretekoch a občerstvenie počas preteku na hrade Tematín. Pre všetkých bežcov sú pripravené po dobehnutí pamätné medaile a ceny v tombole – každý pretekár dostane pri registrácii tombolový lístok a lístok na jedlo a nápoj.

Deti si môžu zasúťažiť na 200 a 800 metrovom okruhu pri Obecnom úrade. Sú pre ne pripravené ceny a takisto medaile.

Budú mať štartovné ZDARMA.

Parkovanie je možné priamo pri štarte pri Obecnom úrade Lúka.

Registrácia prebehne v Obecnom úrade obce Lúka od 11.00 do 13.15 h. Viac informácii ako aj mapku trate, propozície a kontakt nájdete na www.horskybeh.sk alebo www.beh.sk

Informácie o pretekoch: janka.benacka@gmail.com

Text: Jana Beňačková
Foto: Jana Beňačková