Wings for Life World Run 2020 | Bežme každý sám, ale pritom s celým svetom

Leo Francis - Red Bull Content Pool

Už v nedeľu 3. mája 2020 odštartuje siedmy ročník globálneho behu bez cieľovej čiary. Wings for Life World Run si každý z nás síce tentokrát odbehne individuálne, ale stále ako súčasť veľkej komunity. Spolu s celým svetom budeme bežať pre tých, ktorí behať nemôžu a 100 % z každého štartovného poplatku pôjde na výskum poranení miechy.

Registrácia, aktualizovaná apka, nabitý telefón a ideálne miesto na behanie. To je všetko, čo potrebujete. Vyberte si menej známu lokalitu, vydajte sa objavovať nové bežecké trasy a užite si pohyb v prírode ďaleko od davov a preplnených hrádzí. Vďaka aplikácii si v nedeľu môžete zabehnúť skutočne kdekoľvek na Slovensku. Keď budete mať na svojom konte najviac odbehnutých kilometrov zo všetkých účastníkov v krajine, tak vás čaká aj odmena. Pre jednu najusilovnejšiu bežkyňu a jedného bežca je okrem nákupu z kolekcie Wings for Life World Run pripravené aj štartovné na Bratislava Marathon a zásoba energie na celý mesiac.

Pobežia aj naši ambasádori

Na virtuálnu štartovú čiaru sa tento rok postavia aj ambasádori Jana Dukátová, Zuzana Vráblová, Jakub Grigar, Zoltán Strcuľa, ale aj víťaz World Runu 2016 v Bratislave Gabriel Švajda. Ten si plánuje domáce prostredie užiť a vidí to na 20 km: „Treba si vážiť každý jeden beh, lebo nikdy nevieme, ktorý môže byť ten posledný a možno práve my budeme potrebovať pomoc. Každému prajem v nedeľu pekný beh a behajte so srdcom ­– pre tých, ktorí nemôžu.“

Ako funguje aplikácia

Stiahnite si aplikáciu Wings for Life World Run, zaplaťte štartovné 15 eur a vybehnite naraz s celým svetom. 100 % z každého registračného poplatku putuje v plnej výške na konto nadácie Wings for Life. Apka je dostupná v Google Play aj App Store a funguje na princípe zaznamenávania odbehnutej vzdialenosti pomocou GPS. V pravidelných intervaloch vás bude informovať o pozícii virtuálneho stíhacieho auta a čase, kedy vás pri aktuálnom tempe dostihne. Catcher car za vami vyrazí pol hodinu po oficiálnom štarte, ktorý je v prvú májovú nedeľu o 13:00 hod.

Ešte pred štartom sa uistite, že máte aplikáciu aktualizovanú a ste prihlásení. Nezabudnite si tiež povoliť lokalizačné služby a zároveň sa uistite, že máte vypnutý režim šetrenia baterky. Vyskúšať si môžete aj demo beh, v nedeľu tak budete pripravení.


Viac informácií o podujatí, registrácii aj apke nájdete TU | Pridať sa môžete aj do lokálnej bežeckej skupiny na Facebooku.
#WINGSFORLIFE | #WORLDRUN | @WFLWORLDRUN


Ilustračné foto | Leo Francis | Red Bull Content Pool