Štafetový beh THE RUN SLOVAKIA sa presúva na budúci rok

the-run-slovakia

Štvrtý ročník štafetového behu THE RUN SLOVAKIA sa vzhľadom na preventívne opatrenia voči šíreniu ochorenia COVID-19 presúva na budúci rok. Registrácia tímov však pokračuje aj naďalej. Štartovné si registrované tímy môžu uplatniť v náhradnom termíne podujatia, ktorý bol stanovený na 11. – 13. júna 2021.

Štafetový beh THE RUN SLOVAKIA, rešpektujúc nariadenie ÚVZ SR o zákaze organizovania a usporadúvania hromadných podujatí športovej povahy s cieľom ochrany zdravia až do odvolania sa presúva na budúci rok.

Náhradný termín stanovený

Náhradný termín jeho organizátori stanovili na 11. – 13. júna 2021. “Veľmi intenzívne sme premýšľali nad presunutím podujatia na jesenný termín tohto roka. Avšak pri pohľade na nahustený jesenných kalendár presunutých bežeckých podujatí a uvedomujúc si riziko, ktoré môže naďalej pretrvávať počas nasledujúcich mesiacov, považujeme presun podujatia na rok 2021 za aktuálne najlepšie rozhodnutie s ohľadom na bežcov, celý organizačný tím, ako aj širokú verejnosť. Prijať toto rozhodnutie bolo nesmierne náročné, avšak nevyhnutné a preto dúfame, že nám naši bežeckí nadšenci aj naďalej zachovajú svoju priazeň,” hovorí Dušan Tarčák, zakladateľ obľúbeného štafetového behu naprieč Slovenskom.

Aj napriek zmene termínu je stále možné prihlásiť svoj bežecký tím, registrácia pokračuje  až do 16. mája 2021. Tímy sa môžu registrovať v troch kategóriách – kategória Full (Košice – Bratislava), East (Košice – Teplička nad Váhom) a West (Teplička nad Váhom – Bratislava). Dĺžka kompletnej trasy je 524 kilometrov. Registrácia na beh The Run Slovakia je spustená.

Štartovné ostáva

Štartovné ostáva pre registrované tímy v platnosti aj pre rok 2021. V prípade, ak zaregistrovaným tímom nový termín nevyhovuje, môžu sumou štartovného podporiť občianske združenie, alebo  požiadať o vrátenie tejto sumy v plnej výške. Aktuálna situácia zasiahla všetky oblasti a športové podujatia neboli výnimkou. Organizátori preto veria, že zaregistrované tímy nebudú žiadať o vrátenie štartovného a podporia tým organizáciu jedinečného bežeckého podujatia, ktoré si vďaka rodinnej atmosfére a nezabudnuteľným zážitkom obľúbili mnohí skúsení aj rekreační bežci.

Siná komunita

Štafetový beh THE RUN SLOVAKIA totiž už niekoľko rokov vytvára silnú komunitu, ktorú vo finále spája omnoho viac ako len túžba úspešne dobehnúť do cieľa. “Mnohých členov zaregistrovaných tímov poznáme osobne, stali sa našou bežeckou rodinou. Dúfame, že aj v týchto zložitých časoch nám zachovajú priazeň a že sa všetci v zdraví a plní odhodlania do nových výziev stretneme na štarte v roku 2021.” dodáva Dušan Tarčák.


Web | Registrácia tímov