V Strážskom na prvý z troch pretekov v roku 2017

Mestský bežecký klub MBO Strážske ako hlavný organizátor usporiada v sobotu 11.marca prvý z troch pretekov v meste Strážske , ako prvý je 12.ročník medzinárodného cestného behu Laborecká desiatka na certifikovanej 10 km trati z mestského parku do obce Staré a späť.

Trať je mierne členitá , štart je situovaný v priestoroch Park Pubu v samom strede mestského parku , trať vedie cez mestskú časť  Krivošťany do obce Staré , kde je za obcou otočka na 5 km a následne sa beží späť .

Už dlhé roky funguje spolupráca bežeckého klubu s mestom Strážske a Základnou školou , ktorá poskytla svoje priestory na šatne a sprchy pre pretekárov a po preteku spoločný obed. Pri pohľade na štartovú listinu v online prihlasovaní  je známe , že s určitosťou padne rekord v počte štartujúcich pretekárov , na štarte nebudú chýbať aj zvučné mená nielen slovenských , ale aj zahraničných bežcov. Pretek je zaradený do VVCV košického a prešovského kraja , OBL okresov Michalovce a Sobrance a Patriot Vranovskej bežeckej ligy , beh je zároveň majstrovstvami VsAZ v behu na 10 km na ceste. Pre najrýchlejších bežcov čakajú vecné a finančné odmeny v desiatich kategoriach , bonusy za traťové rekordy , ktoré držia v mužskej kategórií  Tibor Šahajda časom 32:09 min. a v ženskej kategórií Katarína Berešová s vynikajúcim časom 33:49 min. Prezentácia pretekárov začína o 10:30 hod. , štart je naplánovaný na 13:00 hod. a vyhodnotenie preteku na 15:00 hod. všetko v priestoroch Park Pubu.

Ako organizátor a predseda bežeckého klubu Vás v mene MBO a mesta Strážske ,všetkých sponzorov a reklamných partnerov podujatia srdečne pozývam na náš 12.ročník Laboreckej desiatky a verím , že si všetci zúčastnení zabehnú zdravých 10 km a v cieli budú spokojní so svojimi výkonmi.

Informácie o behu : http://www.laborecka10.wbl.sk

Vladislav Lipovský , predseda bežeckého klubu MBO Strážske