V stopách európskej elity pobežia aj deti

V stopách európskej elity pobežia aj deti

Šanca vidieť na vlastné oči najlepších európskych bežcov a vzápätí si vyskúšať trať, na ktorej bojovala elita o kontinentálne tituly, sa vám len tak hocikedy nenaskytne.

Takúto unikátnu možnosť však budú mať v nedeľu 10. decembra 2017 stovky rekreačných bežcov v modernom šamorínskom areáli x-bionic® sphere na jedinečnom podujatí s názvom „ME v krose – beh pre verejnosť“. Preteky sa uskutočnia bezprostredne po skončení bojov na európskom šampionáte.

Keďže detí, ktoré behajú a športujú, je čoraz viac, organizátori zo Slovenského atletického zväzu vypísali aj špeciálnu súťaž pre vekovú kategóriu do 14 rokov (ročník narodenia 2003 a mladší). Deti sa na štart postavia o 14.52 h spoločne s dospelými. Súťaž však pre nich skončí už po odbehnutí jedného okruhu s prírodnými aj umelými prekážkami, čiže po 1,5 kilometri. Dospelí ho absolvujú dovedna 4-krát, čiže pobežia celkovo 6 km.

Trojica najlepších chlapcov i dievčat (bez ohľadu na vek) sa môže tešiť na zaujímavé vecné ceny. Všetky deti, ktoré dobehnú do cieľa, i na kópiu medaily, akú dostanú prví traja v jednotlivých kategóriách v rámci 24. ME v krose v Šamoríne. Počet štartových čísiel na toto jedinečné podujatie pre verejnosť, ktoré bude súčasť európskeho krosového šampionátu prvý raz v histórii, je limitovaný. Preto neváhajte, a čím skôr zaregistrujte svoje ratolesti na webe krosových ME. Čaká ich nevšedný zážitok. Uzávierka on-line registrácie je 3. decembra.


Sledujte náš Facebook, súťaží sa o reprezentačné tričko.