UFO vertical sprint

UFO vertical sprint II.

Po 3-ročnej odmlke je tu opäť možnosť vybehnúť si na jednu z najnavštevovanejších dominánt Bratislavy

V hlavnom meste Slovenska sa v sobotu 24.6. uskutoční 8. ročník pretekov v behu do schodov – UFO vertical sprint. Podujatie organizuje po 3-ročnej covidovej prestávke Športová Nadácia KOTRMELEC v spolupráci so Slovenskou asociáciou v behu do schodov.

Na vyhliadkovú terasu “lietajúceho“ taniera UFO watch.taste.groove na Moste SNP sa za bežných okolností návštevníci dostanú len výťahom po zakúpení vstupenky. Preteky UFO vertical sprint sú však jedinečnou možnosťou ako preskúmať inak uzavreté schodisko na vlastnej koži, a užiť si tak výhľad na krásnu Bratislavu po obrovskej dávke adrenalínu, driny a sebazaprenia. Každý, kto sa odhodlá otestovať si svoju kondíciu, si po vybehnutí 23 poschodí, presne 430 schodov a prekonaní 95 výškových metrov, zavesí na krk aj jedinečnú finisherskú medailu. Pozor, v tomto netradičnom športe si zmerajú tentokrát sily nielen príležitostní bežci, ale i najlepší Slováci, ktorí budú súperiť o tituly majstrov Slovenska. Prví traja muži a ženy obdržia medaile, diplomy aj hodnotné vecné ceny.

Registrácia je už otvorená, no počet pretekárov je limitovaný na 250 bežcov. Preto odporúčame neváhať a registrovať sa čo najskôr!

Jedným z cieľov UFO vertical sprintu je vytvoriť tradíciu tohto športu na Slovensku a zároveň dať šancu všetkým vyskúšať si tento šport.