Skrytý klenot horského behu

V nedeľu si v Nitre horskí bežci vychutnajú už siedmu nádielku Zoborských prírodných zážitkov.

Beh Zoborskou lesostepou je jesenný trail so všetkým čo k tomu patrí. Gurmánsky telesný zážitok. Sladké výhľady, pálivé prevýšenie, chrumkavé zbehy a prepečené (občas prepálené) rovinky.

Už na štarte, ktorý je od ikonického Dražovského kostolíka, čaká na bežcov prostredie na ktoré sa nezabúda. Trať postupne vystúpa lesom až na hrebeň Tríbeča, kde sa pobeží po jedinečnej Zoborskej lesostepi, ktorá je Národnou prírodnou rezerváciou s najvyšším stupňom ochrany. V jej najvyššom bode sa trať rozdeľuje, 9,5km sa beží dole a po vrstevnici späť ku kostolíku do cieľa, 14km trať pokračuje smerom na Zobor, kde si bežci dajú okruh okolo vrchola popri obrannom vale Zoborského hradiska (www.hradiskozobor.sk) a vracajú sa späť.

V cieli pri kostolíku je duchovný zážitok dokonaný. 14km – prevýšenie 499m, 9,5km – prevýšenie 325m. V cieli na všetkých bude čakať zaslúžená odmena v podobe účastníckej medaile a horúcej hustej polievky. Zabezpečené sú šatne a úschovňa batožiny.

Prijmite naše srdečné pozvanie.

Link: http://www.horskybeh.sk/beh-zoborskou-lesostepou-behy-pre-radost.php

zoborskoulesostepoukresba

Komentáre 2

  1. Hotová rozprávka so všetkým čo k nej patrí! Tažko vyjadriť slovami pocity každého jedného bežca. Vďaka za tento neskutočný beh v náruči prírodného skvostu všetkým co sa oň zaslúžili, predovšetkým Dušanovi Harangozóovi. Tešíme sa ďalšie predstavenie o rok…
    Peťo Buček, bežec s číslom 20

  2. Tak-tak. Vďaka organizátorovi, všetkým účastníkom za neopakovateľnú atmosféru. Super výsledky. Zišli sa celkom zdatní bežci.
    Stretneme sa o rok!
    🙂