Red bull 400 odštartuje svoj štvrtý ročník už v sobotu

red

400-metrovú bežeckú výzvu vo Vysokých Tatrách si tento rok premiérovo vyskúšajú aj Maťo Homola, Yaksha či Emma Zapletalová.

Štvrtý ročník najťažších 400-metrových bežeckých pretekov preverí odhodlanie a odvahu každého účastníka. A to už v sobotu 11. septembra 2021. Legendárny veľký skokanský mostík po roku opäť ukáže, že dostať sa až na jeho vrchol je poriadna makačka!

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Na Red Bull 400 Štrbské Pleso sa tento víkend zapotia nielen jednotlivci, ale aj štafetové tímy. Štvorčlennú partiu dal dokopy aj automobilový pretekár Maťo Homola, ktorý sa na štart postaví po prvý raz: „Mám rád výzvy, rád sa porovnávam s ostatnými a práve preto budem na štartovej čiare Red Bull 400. Pôjdem však v štafete, čím podtrhnem dôležitosť tímovej práce a štafeta to bude zmiešaná, aby to bolo zaujímavejšie. Beh je síce súčasťou prípravy na moje motoršportové preteky, ale ak mám byť úprimný, tak strmé kopce veľmi neobľubujem. A práve preto som teraz donútený moju bežeckú rutinu trochu zmeniť a zameriavam sa na kopce. A ako to je u mňa a mojich kolegov známe, chceme ísť vyhrať, aj keď viem, že to bude veľmi ťažké. Pôjdeme do toho na maximum, držte nám všetci palce!”

Špecialisti na Red Bull 400 nebudú chýbať

Okrem Maťa Homolu si tento náročný beh premiérovo vyskúšajú aj Yaksha, Jany Landl či Emma Zapletalová, svoje minuloročné umiestnenie si príde vylepšiť aj Selassie so svojím tímom snov. A na štarte nebudú chýbať ani špecialisti na preteky Red Bull 400, horúci favoriti na víťazov. Na tatranskom mostíku sa tento rok v súboji o prvenstvo stretnú Tomáš Čelko (víťaz z roku 2018), Tomáš Maceček (víťaz z roku 2019) a Jakub Šiarnik, ktorému domáca trofej zo Štrbského Plesa zatiaľ v jeho zbierke chýba. Na svoj druhý triumf pod Vysokými Tatrami si už brúsi zuby aj Kristína Néč-Lapinová.

Posledné metre veľkého skokanského mostíka ukážu, kto má túto sezónu najlepšie natrénované. Príďte bežcov na Štrbské Pleso povzbudiť aj vy, určite im to v tom strmom kopci dobre padne.