Príď sa prebehnúť do Beníc

Srdečne Ťa pozývame na 6. ročník Behu na Hôrky ,ktorý sa uskutoční v sobotu 1. septembra v krásnom prostredí obce Benice v okrese Martin. Pretekať sa bude na trati v dĺžke 10200m s 235m prevýšením a ako novinka pribudla aj trať na 5 km s rovinatým profilom.

Traťový rekord drží Branislav Šarkan – 35:51 min. a Lucia Klocová – 42:02 min.

Pripravili sme pre teba zaujímavú a peknú trať. Pobežíš poľnou cestou, lúkou, zážitkovou časťou cez les, následne prekvapujúci strmý zbeh a posledné 3 kilometre po poľnej ceste. (žiaden asfalt 🙂

Profil trate nikomu nič nedaruje , 2 km rozbeh po rovinke sa následne zmení na 2,5 km stúpanie kde nazbieraš cez 200 výškových metrov. To že máš stúpanie za sebou zistíš podľa občerstvovačky na vrchole. Rozhodne odporúčame sa osviežiť a hodiť nejakú grimasu na fotografa.

Odtiaľ treba kopnúť do vrtule ,veď už je to len 5 km pomerne s príjemne zvažujúcim sa profilom J. Po cca 2 km je náročný strmý asi 100m úsek ktorý pekne naruší pretekárske tempo a pri nepozornosti aj členkové väzivo 🙂 .

5 kilometrová varianta je pripravená pre pretekárov ,ktorý si „neveria“ na strmé stúpanie a chcú si pravidelným tempom vytvoriť svoj osobák.

V cieli okrem nehynúcej slávy čaká bohatý stôl s občerstvením.

Pretekári z Turca budú bojovať o body do Turčianskej bežeckej ligy.

Príď sa prebehnúť do Beníc...

pozývajú organizátori  -  občianske združenie R.T.T. KLUB

Viac info: >> Tu <<

Foto: Jaroslav Štefánik