Neváhaj a predbehni západ slnka

STVANEC_2018_UPUTAVKA

Na konci septembra, v predposledný deň tohto mesiaca, čaká milovníkov behu špeciálne a veľmi obľúbené podujatie. Mariatálsky štvanec prichádza v tomto roku so zaujímavými novinkami.

„Chceli sme podujatie viac otvoriť širokej verejnosti, preto sme sa okrem krásnych zážitkov rozhodli pripraviť aj niečo na osvieženie ešte pred podujatím,“ rozhovoril sa Janči Dömény, medailista z majstrovstiev SR v rôznych behoch na dlhých tratiach a víťaz bežeckej ČSOB zimnej série. Janko spolu s Ľubošom Hrčkom, slovenským veteránskym rekordérom v behoch na 800, 1500, 5000 m a 3000 m prekážok, je garant podujatia.

„Bežcov čaká bohatý štartový balík plný produktov od spoločnosti KON – RAD. Ten doplní ďalšia novinka – v cieli im na krk zavesíme jedinečné drevené medaily. Víťazov čakajú plakety taktiež z dreva, kvalitné vína a hodnotné relaxačné pobyty od partnera podujatia Wellness Hotel Patince. Keďže náš zámer bol priniesť účastníkom pri dobehu a odovzdávaní medailí jedinečný pohľad na západ Slnka, ktorý toto krásne pútnické miesto v Marianke ponúka, presunuli sme celé podujatie na popoludnie,“ pokračoval Ján Dömény.

Výber z viacerých disciplín

Záujemcovia o štart na Mariatálskom štvanci si môžu vybrať z viacerých disciplín: v ponuke je Detský beh Záhoráčik na 100 až 800 m podľa veku, Malý Štvanec na 5,5 km, Veľký Štvanec na 10 km alebo súťaž trojčlenných štafiet na 3 x 5,5 km, ktorá bude súčasne slovenským šampionátom štafiet v krose neregistrovaných bežcov. Zapojiť sa, samozrejme, môžu aj registrovaní bežci.

Beží sa v prekrásnej prírode a terénoch Malých Karpát a my veríme, že si túto magickú atmosféru prídete užiť s úsmevom a v dobrej nálade. Vítaní sú aj povzbudzujúci „nebežci“, podávať sa bude guláš, pivko, limonády. Na svoje si prídu aj deti. Podujatie sa koná s podporou obce Marianka, ktorá je spoluorganizátorom podujatia spoločne s agentúrou 8P. Generálny partner je AGEL Clinic centrum pohybovej medicíny.


Zaregistrovať sa môžete na TU, viac informácií nájdete na na Facebook – Mariatálsky Štvanec