Prebehli sme celé Slovensko – THE RUN SLOVAKIA 2016

Šesťdesiat nadšencov behu prebehlo počas víkendu Slovenskom z Košíc do Bratislavy. Bežci prvého najdlhšieho, štafetového behu The Run Slovakia zdolali viac ako 510 km dlhú trať za tri dni. Prebehli od východu až na západ cez najkrajšie kúty našej krajiny.

Celá trasa pozostávala zo 48 bežeckých etáp, najčlenitejšou bola v dĺžke viac ako 7 a pol km Kvačianska dolina. „The Run Slovakia je aj o športovom výkone, avšak aj o tom, akým spôsobom sa dá spoznávať krajina. Ľudia dnes veľakrát pri cestovaní vnímajú svet z auta alebo cez okno vlaku a toto je iná forma, ako si môžete vychutnať krajinu,“ hovorí člen organizačného tímu The Run Slovakia Dušan Tarčák.

Ako prvý do cieľa dobehol bežec tímu Redbull Run Team Erik Duchoň: „Bolo to o prekonávaní seba, každý z nás sa musel prekonať a dosiahol niečo, čo sa mu ešte v živote nepodarilo. 510 km je predsa len niečo výnimočné, a bola to naháňačka s tým druhým tímom“.

Výsledky: Celkový čas: Tempo:

  1. Redbull Run Team 41:21:34 04:49

  2. EMS Košice 2016 41:58:59 04:54

  3. EHP SLOVAKIA Dream Team 42:53:08 05:00

  4. STAVMAT STAVEBNINY 47:09:11 05:30

  5. SeveRUNky 48:15:09 05:37

Najčlenitejšia etapa: Kvačianska dolina, vzdialenosť 7520 m, stúpanie 259 m, klesanie 96 m

Pomer žien a mužov: 17 žien, 43 mužov

Najmladší člen tímu: 18 rokov (EMS Košice 2016)

Najstarší člen tímu: 63 rokov (HPE SLOVAKIA Dream Team)

Trať viedla cez Spišský hrad, Vysoké Tatry, Oravský hrad, Terchovú, Rajecké Teplice, Čičmany, Trenčín či scenérie viníc v okolí miest Modra a Pezinok. Medzizastávka v Tepličke nad Váhom slúžila bežcom na oddych. “ Slovensko je nádherná krajina, odporúčam všetkým zažiť tento jedinečný zážitok Očarujúca je priehrada Ružín na východe Slovenska, prešli sme nádherné miesta, o ktorých som predtým nevedel,” hovorí bežec Miroslav a dopĺňa: „Stretli sme veľa ľudí, ktorí nám fandili, prišli nás podporiť aj starostovia“.

Nočné etapy boli náročnejšie, bol to totálny adrenalín. Za posledné dni sme po nociach spali max 2-3 hodiny, ale všetko dopadlo super. Najviac sa mi páčila etapa Terchová – Zázrivá, bol to výnimočný zážitok z behu“, opísala svoje pocity členka ženského tímu SeveRUNky Slávka Mlynčeková.

Vladimír Dudlák má v tíme HPE Slovakia Dream Team tri ženy a deväť mužov. Vekový rozdiel medzi najmladším a najstarším členom jeho tímu je 40 rokov. „Sme radi, že píšeme históriu tohto projektu, pre ktorý sme zároveň vytvorili aplikáciu. Beží sa nám výborne, počasie nám vychádza. Atmosféra je priateľská, mierne súťaživá“.

Jednotlivcov a tímy mohla verejnosť povzbudiť zaslaním charitatívnej SMS na číslo 800, a podporiť tak verejnú zbierku Hodina deťom. Cena jednej SMS na číslo 800 je 4€. Pre prvý interaktívny beh na Slovensku vytvorila spoločnosť Hewlett Packard Enterprise špeciálnu aplikáciu The Run Slovakia App, dostupná na stiahnutie na Google Play a Appstore. Bežcom slúži na registráciu, štart, príchod do odovzdávacích staníc, do medzizastávky ako aj do cieľa. Najdlhší štafetový beh The Run Slovakia sa tak stal aj vďaka spoločnosti HPE jednoduchší, novátorský a prepojený s modernými technológiami dnešnej doby.

www.therun.sk