Beh do Choča, máj 2016

Na konci predchádzajúceho roka som si stanovili viaceré ciele, ktoré chcem splniť počas roka 2016. Niektoré sú z oblasti osobnej, pracovnej a športovej.

Behdochoca2
Po Drapáč sa mi išlo naozaj ťažko

Jedným zo športových cieľov bolo vybehnúť do Choča s časom pod 1 hodinu. Minulý rok sa mi podarilo zdolať 6,5 km trať s prevýšením 1 091 m na 1 608 m. n. m. vysokú horu za 1:01,49. Cieľ pod hodinu sa javil ako dosiahnuteľný.

Skutočnosť je však iná a s časom 1:02,05 som skončil horšie ako minulý rok. Terén bol opäť blatistý, tak ako minulý rok. Deň pred pretekom sa spustil poriadny lejak, ktorý rozmočil celú trať. V určitej miere to mohlo mať vplyv na môj výkon.

Množstvo chýb som spravil aj ja. Napr. prirýchli štart, v prvej ½ stúpania som nedokázal udržať tempo a stratil som približne 5 minút. Nakopnúť sa mi podarilo až od Drapáča a podarilo sa mi ako tak dohnať stratu a skončiť ako tak zo cťou.

Behdochoca1
Posledných 100 m pred cieľom. Krásna momentka.

Nebanujem! lebo som bohatší o skúsenosť a aj menšiu svalovicu. Nie každý deň je sviatok a nie každý deň sa podarí prekonať sa. Dôležité je čo si odnesieme zo svojich neúspechov a či sme schopný sa poučiť. Práve takéto preteky mi ponúkajú vzácnu príležitosť experimentovať zo svojím výkonom a lepšie porozumieť procesom v tele a pripraviť sa tak na kvalitnejšie maratóny.

Ak sa chcete prihlásiť na budúci ročník všetky informácie nájdete na web stránke: http://www.behdochoca.com/

S pozdravom váš BOXER