Pozvánka na tretí ročník Behu Gáňom

V sobotu 16. mája sa v obci Gáň neďaleko Galanty uskutoční tretí ročník bežeckého podujatia, ktoré vzniklo ako súčasť osláv 900 rokov od prvej písomnej zmienky o obci v Zoborskej listine.

Beh Gáňom si už od prvého ročníka získal obľubu miestnych obyvateľov, ako aj bežcov z blízkeho aj vzdialenejšieho okolia. Dôkazom je aj to, že v prvých dvoch ročníkoch v hlavnom behu počet štartujúcich prekročil stovku. Veľmi slušná účasť bola aj v súťažiach detí, ale organizátori dúfajú, že tento rok sa mládež zapojí v ešte hojnejšom počte.

Od minulého roku trať tvoria štyri kolá v uliciach obce. Celková dĺžka hlavných pretekov bude 8,88 kilometra. Pre bežcov-začiatočníkov a prípadne aj rodiny s deťmi je určený Beh zdravia na 2,22 kilometra. Spolu s nimi budú bežať aj dorastenky a dorastenci.

Súťaže detí sa začnú behom mladšieho žiactva o 9:00, o dvadsať minút neskôr nasleduje beh starších žiakov na 1,11 km. O desiatej je na programe súťaž najmladších atlétov v predškolskom veku a o 10:30 príde na rad hlavný beh.

Vlani zvíťazili v kategóriách mužov a žien Ľuboš Ferenc a Jana Styková, kým premiérovými víťazmi v roku 2013 boli René Malý a Zuzana Pribulová.

Účastníkov, ktorí pricestujú autami, upozorňujeme, že časť cestných komunikácií v obci bude uzavretá. Pri prejazde na parkovisko pri futbalovom ihrisku rešpektujte, prosím, pokyny polície a usporiadateľov.