Farbám neujdeš! Netradičné bežecké podujatie láka do Košíc.

Do Košíc mieri 1. ročník najfarebnejšieho rodinného behu! 5-kilometrová trať behu Farbám neujdeš prinesie nezabudnuteľný zážitok. Zo štartu vybehnú všetci registrovaní bežci v bielom, na každom kilometri trasy na nich budú tzv. sypači hádzať sýte dúhové práškové farby.

Netrápte sa tým, za aký čas trať zabehnete. V behu neexistuje konkurenčné prostredie, meranie času alebo vekové limity. Stačí jediné – vydať sa na trasu dlhú 5km behom, tancom, či chôdzou a nechať sa pritom zasypať farbami!

„Farbám neujdeš je beh pre všetkých. Chceme priblížiť beh ako taký aj nebežcom a ľudom, ktorí majú strach z toho, že by pri normálnom behu nedobehli do cieľa. Farbám neujdeš je synonymom zábavy, emócii, zdravia a radosti. Farbám neujdeš nie je pretek. Cieľom je, aby s nami ľudia zažili ich doposiaľ najfarebnejšie dopoludnie, zabudli na všetky starosti a povinnosti a poriadne si to užili,“ popisujú ideu behu organizátorky behu Lenka Šoltésová a Kamila Špesová z EventCity.

Beh sa uskutoční v sobotu 30.05.2015 od 11:00 na ul. Hlavnej v Košiciach. Štartovné pre členov tímu (4 a viac ľudí) je 12 Eur a cena pre jednotlivca je 15 Eur, pre deti od 7 do 14 rokov je 7 Eur a deti do 6 rokov majú štartovné zadarmo. Registrácia prebieha online, na webovej stránke www.farbamneujdes.sk. Na všetkých prihlásených bežcov čaká štartovací balíček, ktorý obsahuje tričko, vrecko so sypkou farbou, , štartovacie číslo a ďalšie drobné prekvapenia. Pre prvých 1500 bežcov máme pripravené aj farebné okuliare. Na trati bude naviac pre bežcov pripravené aj malé osvieženie.
Farby sú základným znakom behu Farbám neujdeš, sú hygienicky nezávadné, testované a vyrobené z kukuričného škrobu a potravinárskeho farbiva.
Dobehnutím do cieľa však ešte zďaleka nič nekončí. Na návštevníkov a účastníkov behu čaká párty plná dobrej hudby. Okrem koncertu Rytmusa a fotenia sa pri fotostene, tu nájdete aj detskú zónu a možnosti občerstvenia. A samozrejme nebude chýbať veľké množstvo farieb!
Viac informácií nájdete na www.farbamneujdes.sk.

Farebné dopoludnie podporuje účasť hendikepovaných ľudí. Ambasádorom behu je Bekim a záštitu nad akciou Farbám neujdeš prebral vrátane mesta Košice aj Slovenský paralympijský výbor. Časť z výťažku akcie a zisk z predaja modrej farby pôjde práve na podporu Slovenského paralympijského výboru.

Na štart sa spolu s dospelými a deťmi postavia aj mnohé známe osobnosti. Organizátorom akcie je spoločnosť EventCity.

Komentáre 6

 1. v popise píšete že štartovný balíček odovzdáte registrovaným 7 dní pred behom . kde vlastne bude registračne miesto a kedy ?

 2. Margita Kočišková

  Dobrý deň,

  Ja mám bežať za Klub seniorov Vyšné Opátske. Dostali sme tričká, ale štartovacie balíčky nie. Dostanem ten štartovací balíček v sobotu alebo v piatok ?

  Ďakujem za odpoveď mailom. 🙂

  1. Margita, najlepsie sa obratit rovno na organizatorov. Vasu otazku sme im preposlali, ale kedze podujatie je uz v sobotu, asi ich najlepsie skusit napriamo. Kontakty z ich webu pripajam:

   EventCity s.r.o.
   Karpatská 6
   811 05 Bratislava
   http://www.eventcity.sk
   E-mail: info@farbamneujdes.sk

 3. Dobrý deň, všetky Vami položené otázky sme Vám zodpovedali prostredníctvom e-mailu. Kika, vy ste od nás už obdržali aj kompletné pokyny pre účastníkov, takže dúfame, že je všetko v poriadku a na Vašu účasť sa veľmi tešíme.

  Tím Farbám neujdeš

 4. Kde dostanem tie balíčky?

 5. Dobrý deň objednali sme zlu veľkosť trička dá sa to ešte zmeniť ?