Jedinečné bežecké preteky s hromadným štartom a s testovaním bežcov

Všetci už majú tejto situácie plné zuby a preto možnosť ísť si spoločne zabehať práve v našom meste je jedinečná.

Nenáročný beh po rovine, sa uskutoční 12.12. so štartom o 14 hodine. Registrácia bude prebiehať hodinu a pol pred štartom (12 – 13:30) na futbalovom štadióne v Piešťanoch. Predtým sa treba však ísť otestovať do neďalekého NURCHu (Národný ústav reumatických ochorení), ktorý sa podujal na úlohu spolu s dobrovoľníkmi otestovať všetkých bežcov, ktorí sa postavia na štart. Testovanie bude v NURCHu prebiehať od 11 do 13 hod, preto treba prísť už skôr, min dve hod pred štartom, aby to človek všetko v kľude stihol. „ Týmto sa chceme veľmi pekne poďakovať pani riaditeľke doktorke Doležalovej, nie každý sa na toto podujme“, hovorí organizátorka behu Jana Beňačková.

Po štarte z futbalového štadióna bude na výber si zabehnúť jedno (5,8 km) alebo dve kolečká (11,6 km) Piešťanským parkom, cez most na ostrov Lido a späť.

Treba sa zaregistrovať na linku a už vopred aj uhradiť štartovné.

Bežci dostanú účastnícku medailu, balené občerstvenie, tombolový lístok, štartovné čísla a prví traja v jedn. kategóriách hodnotné ceny. Beh sa uskutoční aj s vyhlásením víťazov a bez divákov.  Všetci musia mať pred štartom a po dobehnutí rúška. Štart je možný len s certifikátom s NURCHu s negatívnym testom na ochorenie Covid19.

Účastnícky limit 70 bežcov.

Všetky pravidlá aj prihlasovanie nájdete >> Tu <<