Charitatívny virtuálny Beh Svetielka nádeje

Na záver tohto neštandardného roka sa organizuje aj virtuálny beh SVETIELKA NÁDEJE. Charitatívny beh, ktorý pomáha dvakrát. Pretože každý z nás môže takto aktívne urobiť niečo pre svoje zdravie, a zároveň pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú.

Stačí odbehnúť 5km na ľubovoľnej trase v ľubovoľnom tempe a prispieť dobrovoľným štartovným vo výške minimálne 5 eur. Registrácia je spustená a prihlásiť sa môžete na https://marathonbbtour.sk/registracia/svetielko. Odbehnutú vzdialenosť si meria každý bežec sám v bežeckej aplikácii. Po behu nahrá bežec reálny čas odbehnutej trate na https://marathonbbtour.sk/registracia/svetielko v termíne od 11.12.2020 do 13.12.2020 do 23:59. Vyhodnotenie bude v utorok 15.12. na našom Facebook profile.

Výťažkom z charitatívneho behu podporíme Nutričný program Svetielka nádeje zameraný na výživu a stravu počas liečby detských onkologických pacientov. Správne vyvážená strava v naplánovanom jedálničku od nutričných špecialistiek a diagnostika modernými prístrojmi sú pre deti jednými z významných faktorov úspešnej liečby.

Už teraz sa tešíme na výsledné zrátané kilometre, ktoré spolu zabehneme na rôznych miestach Slovenska, a možno aj v zahraničí. Pretože pomoc nepozná hranice. Spájať nás bude sila myšlienok venovaná deťom na detskej onkológii v Banskej Bystrici.

Prečo práve virtuálny beh? Svetielko nádeje je už niekoľko rokov v bežeckej komunite vnímané veľmi intenzívne. Skupina ľudí, ktorí sa rozhodli dať svojmu koníčku pridanú hodnotu, sa neustále rozrastá. Náš bežecký tím tvoria bežci zvučných mien, ale najmä veľkých sŕdc. Vážime si každého, kto sa rozhodol behom zviditeľňovať Svetielko nádeje a pomáhať. Patrí k nim aj Iveta Furáková. Ako vníma svoje rozhodnutie?

“Rozhodnutie behať a zviditeľňovať Svetielko nádeje som nikdy neoľutovala. Aj s odstupom času som rada, že život mi postavil do cesty ľudí, ktorí mi ukázali, ako sa dajú robiť dobré skutky a pomáhať športom, ktorý ma baví.“

Ďakujeme za podporu všetkým bežcom, ktorí sa druhý decembrový víkend rozbehnú a budú pomáhať spolu s nami.