Nový Beh na vežu má výzvu pre každý pár nôh.

Beh na Vežu 2017

Premiéra troch nových disciplín, atraktívne trate, športový program aj pre rodiny s deťmi a zaradenie podujatia do Česko–Slovenského pohára v towerrunningu.

Po úvodných dvoch ročníkoch pristúpili organizátori košického BEHU NA VEŽU k rozšíreniu súťažných disciplín tak, aby si v sobotu 3. júna každý pretekár našiel tú svoju výzvu, s ktorou sa v krásnom lesnom prostredí popasuje.

SPRINT
Disciplína, ktorú dôverne poznáme z prvých dvoch ročníkov je charakteristická výrazným prevýšením na krátkej vzdialenosti a intervalovým spôsobom štartov, vďaka ktorým ostáva meno víťaza až do poslednej chvíle tajomstvom.
Trať meria 1 km v atraktívnom teréne a pre zdolanie cieľa na vrchole Vyhliadkovej veže je potrebné prekonať prevýšenie 86 metrov a na záver ešte 98 schodov. Priemerné stúpanie na trati je 8,6% a obrazne zodpovedá zdolaniu 30 poschodového mrakodrapu.

TRAIL
Prvá novinka patrí disciplíne, ktorú ocenia najmä tí, ktorí majú radi beh v lesnom teréne, tzv. trail running. Záverečná časť trate je zhodná s disciplínou SPRINT, no táto výzva je o mnoho dlhšia, keďže celý beh meria takmer 7 km a štartuje už dole v Čermeli pri Baránku. Pobeží sa cez náučný chodník Vrabčie skaly, ponad Suchú dolinu až na najvyšší bod nad Košicami. Absolútny rozdiel medzi štartom a cieľom na vrchole veže je 248 metrov, no súčet stúpaní je vďaka niekoľkým zbehom o niečo väčší. Pre účastníkov TRAILu je pripravený osobitný bonus DVA V JEDNOM. Kto si trúfne, môže stihnúť po dobehu do cieľa i intervalový štart SPRINTu a tak sa na vrchol veže môže pozrieť v jeden deň dvakrát a pokúsiť sa získať titul v takomto netradičnom dvojboji.

FAMILYGYM KIDS TRAIL
Keďže Beh na vežu sa koná počas víkendu, ktorý bude v rodinách patriť najmä oslave Medzinárodného dňa detí, organizátori v spolupráci s rodinným športovým centrom Familygym pripravili trailovú výzvu aj pre najmenších. Detský trail bude merať približne 700 metrov a prevedie deti od 6 do 11 rokov detským náučným chodníkom do cieľa pod Vyhliadkovou vežou. Odvážne deti staršie ako 10 rokov, ktorým by sa málilo budú mať možnosť prihlásiť sa i na disciplínu SPRINT.

CANICROSS POD VEŽOU
Bežať s najlepším štvornohým priateľom a zdolať kopce pod vežou s troma pármi nôh – to je ponuka pre všetkých, ktorí už objavili, alebo len túžia objaviť čaro canicrossu. Trať v lesnom teréne pod vežou má takmer 2 km a končí podobne ako detský trail pod Vyhliadkovou vežou. Pretekár musí mať 18 rokov, psík aspoň 12 mesiacov a platný očkovací preukaz.

ČESKO – SLOVENSKÝ POHÁR TOWERRUNNING 2017
Towerrunning je pomerne mladý šport, ktorý je definovaný ako beh po schodoch na rôzne výškové objekty, akými sú mrakodrapy, rozhľadne, televízne vysielače a podobne. Celosvetovo tento šport zastrešuje Towerrunning Association (TWA), ktorej členom je i Slovenská asociácia v behu do schodov. A práve táto domáca asociácia, na čele ktorej stojí Tomáš Čelko, stále aj jeden z najlepších slovenských reprezentantov v tejto disciplíne, zaradila BEH NA VEŽU – SPRINT do Česko-Slovenského pohára Towerrunning 2017. Podujatí v pohári je len šesť, registrovaní účastníci asociácie v nich zbierajú počas celej sezóny body a tí najlepší zabojujú v októbrovom finále v Žiline. O favoritoch, ktorí si do Košíc prídu vybojovať prvé body budeme priebežne informovať.

REGISTRÁCIA
Online registráciu na všetky disciplíny, podrobné propozície pretekov ako aj pravidlá zapojenia sa do Česko-Slovenského pohára Towerrunning 2017 hľadajte na . Tu nájdete i víťazov predošlých dvoch ročníkov, ku ktorým pribudne vďaka inovovanému programu mnoho ďalších mien v celom spektre atraktívnych disciplín BEHU NA VEŽU 2017.

Zdroj: Progress Promotion Košice