Najdlhší štafetový beh na Slovensku má za sebou úspešnú testovaciu premiéru

Tím najdlhšieho štafetového behu naprieč Slovenskom The Run Slovakia zdolal počas testovacieho behu viac ako 510 km dlhú trať. Organizátori nenechali nič na náhodu a za viac 52 hodín prešli na vlastných nohách tie najkrajšie kúty Slovenka. Do „ostrého behu“ sa môžu jednotlivci a tímy prihlásiť do konca mája.

therunteamVeľa ľudí si myslí, že nie je reálne, aby šprintér odbehol po mesiaci maratón, ale ja som im dokázal, že ak sa človek na to pripraví a ak sa na to ide hlavou, tak to zvládne. Časový rekord síce neprekoná, ale možno nejaký ten osobný áno“, Maroš Molnár, kondičný tréner.

Atmosféra bola ohromná, odporúčam všetkým, ktorí majú tento druh zábavy radi, aby do toho išli. Byť súčasťou tejto výnimočnej akcie mi jednoznačne dalo skvelý pocit. Som rád, že patrím k ľudom, ktorí zdolali túto trať ako prví na Slovensku“, hovorí Branislav, jeden z dobrovoľníkov.

Je to skvelá myšlienka prepojiť východ so západom. Atmosféra bola úžasná, burcuje vás to k prekonaniu samého seba. Každý meter Slovenska som doslova a do písmena pocítil na vlastných nohách“, dopĺňa Jozef, ďalší člen tímu.

Štafetový beh naprieč Slovenskom sa bude konať 3. až 5. júna 2016. Odštartuje v meste športu pre rok 2016, cieľovou destináciou je Bratislava. Viac ako 500 km dlhá trať vedie popri významných prírodných, historických a kultúrnych pamiatkach Slovenska. Jej súčasťou je Spišský hrad, Vysoké Tatry, Kvačianska dolina, Oravský hrad, Terchová, Rajecké Teplice, Čičmany, Trenčín či scenérie kúzelných viníc v okolí miest Modra a Pezinok. V medzizastávke v Tepličke nad Váhom nebudú chýbať live DJ set, bežecké a udržiavacie tréningy, workshopy, občerstvenie ako aj oddychová zóna.

Viac informácií o projekte The Run Slovakia 2016 nájdete na www.therun.sk

Aktuality: https://www.facebook.com/THERUNSLOVAKIA