Na Dračom krose sa toho udialo tento rok naozaj veľa

V nedeľu sa v Malých Karpatoch nad bratislavskou Račou diali veci! 388 bežiacich drakobijcov si prišlo zmerať sily s traťou v tvare draka.

Ako prví sa dali do boja bežci so psom a dogtrekkeri na 15km trati. Hneď po nich sa predviedli naše mladé nádeje – škôlkári a školáci. Tí druhí museli zdolať skutočnú trailovú trať s nemalým prevýšením, tzv Dračí kopec hneď pri Areáli pod horárňou kde sa beh konal. Po nich nastúpili do boja veľkí drakobijci na 5km pre nováčikov a na 15km pre ostrieľaných drvičov. Kým 5km trať je skôr ochutnávkou pre začínajúcich horských bežcov, na 15km sa už ide na vec. Krátke stúpania, striedajú technické zbehy a rovinky. Malokarpatské chodníčky sa kľukatia pozdĺž Vydrice a otestujú pozornosť a pripravenosť každého. Na 12km to príde. Výbeh na Dračí chrbát. Neľútostný výšlap do neba, ktorý stelesňuje filozofiu Dračieho krosu – zdolať draka.
V cieli na všetkých čakali už len samé dobré prekvapenia. Pre dospelých domáca grilovačka a nealko pivo. Pre deti zdravá maškrta a opekačka. Všetci účastníci Dračieho krosu dostali v cieli aj medailu.

V stánku Atrios bol každý (aj ten kto nebežal), pozvaný na čerstvú kávičku a Holandskú wafličku a odfotiť sa na pamiatku vo fotokútiku. O malých drakobijcov sa postarali animátorky, ktoré im zabezpečili program aby sa počas bojov dospelých nenudili. Ako sa na správny dračiu akciu patrí, zapálil sa oheň a každý si mohol aj opekať podľa svojej chuti.

Ešte pred vyhlásením výsledkov sa zrazu v areáli objavil drak! V sprievode profesora drakológie Baltazára Plameňa z Rumunska. Ten na žiadosť organizátorov nakoniec súhlasil a priviedol predstaviť tohoto jedinečného tvora. Profesor v krátkosti predstavil draka a vyzval prítomné, či sa medzi nimi nenájde nejaká dračica, nakoľko Emil (tak sa volá drak) už dosiahol vek vhodný na párenie a profesor by rád vypustil Emila aj s partnerkou do voľnej prírody. Drak sa niekoľko krát prešiel po areáli, vychrlil množstvo ohňa, nakoniec však nikoho nezožral ani neuniesol. Bežci sú moc šľachovití a Emilovi vraj nechutia.

Pálivá bola aj odmena pre muža ktorý prekoná traťový rekord na 15km trati – liter Bošáckej slivovice z roku 2015. Absolútny víťaz Boris Kotman (TJ Dynamo DK) ani na chvíľu nezaváhal a prekonal doslova sám seba a svoj vlastný rekord, mimochodom tiež z roku 2015. Prázdna fľaša sa našla v areáli po akcii. Kde sa nachádza B. Kotman a jeho kluboví spolubežci, to sa presne nevie.

Výsledky sa nachádzajú tu: http://solarun.racetecresults.com/Results.aspx?CId=16625&RId=128
Linky na fotogalerie tu: http://www.horskybeh.sk/draci-kros-behy-pre-radost-vysledky.php

Tešíme sa na stretnutie s vami pri ďalšom súboji s drakom 22.10.2017

Organizátor podujatia ŠK pre Radosť ďakuje svojim partnerom:
Atrios – za to, že je dobrý sused
Mitická – za to, že nasledujú svoje srdce
Perskindol – za to, že sa máme čím mazať aby nás neboleli svaly
SunBell, Divoká voda, Bioland a Erdinger – za to, že v tom idú s nami
MČ Rača, hl. mestu Bratislava a mediálnym partnerom, vrátane beh.sk – za to, že nás podporujú

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.