Na Donovaloch bude 23. Júla od rána športovať celé Slovensko, večer sa deviaty krát beží obľúbený Night Run

RENAULT_DONOVALY_NIGHT_RUN_2022

Obľúbený nočný beh na trati s krásnou scenériou

„Beh na Donovaloch je jeden z najlepších nočných behov, aký som doposiaľ absolvoval. Je to moja srdcovka, štartoval som na ňom už šesťkrát. Neváhajte, príďte si aj vy užiť beh v krásnej prírode,“ pozýva na 9. ročník Renault Donovaly Night Run v sobotu 23. júla popredný slovenský vytrvalec Gabriel Švajda, ktorý na Donovaloch zvíťazil naposledy v roku 2019.

Na obľúbený nočný beh na trati s krásnou scenériou – beží sa popod Novú hoľu a aj cez areál PARK SNOW – sa už prihlásilo takmer 300 pretekárov. Desaťkilometrovú trať so štartom o 19.45 h si zatiaľ vybralo 128 bežcov, na polovičnú od 20.00 h sa ich prihlásilo 155. Na každého bude v cieli čakať originálna účastnícka medaila zlatej farby.

Kto sa ešte nerozhodol, či pobeží, má stále šancu prihlásiť sa cez webovú stránku organizátora z agentúry Be Cool alebo TU.

Vlani na Renault Donovaly Night Run triumfovali v tradične skvelej atmosfére s množstvom divákov popri trati (a inak to nebude ani teraz) Marek Lenčéš (17:13) a Dominika Kmeťová (22:14) na 5 km, na desiatke zvíťazili Vladimír Kováč (36:42) a Vanda Jenejová (41:47). Súčasťou bežeckého víkendu na Donovaloch bude 23. júla i ďalšie zo série podujatí Športuj Slovensko s podtitulom Olympijský deň pre celú rodinu. Už od ranných hodín budú pripravené rôzne športoviská pre malých i veľkých.

Deti do 15 rokov môžu súťažiť v Behu Olympijského dňa alebo na Bicykli Olympijského dňa. Organizátori pripravili pre všetky zaregistrované deti batôžtek s logom podujatia a v ňom tričko a medailu. Najrýchlejší malí bežci a cyklisti získajú hodnotné ceny a všetci účastníci budú zaradení do žrebovania o novučičký bicykel! Registrácia na detské súťaže – zatiaľ je prihlásených 176 malých športovcov – je zdarma TU.

„Aj na Donovaly prídu viacerí slovenskí olympionici, takže účastníci športového víkendu i diváci si budú môcť odniesť na pamiatku spoločnú fotografiu alebo autogram,“ pripomínajú za organizátorov Jozef a Peter Pukalovičovci.