Mariatálsky Štvanec sa beží už v nedeľu!

Túto jeseň sa s behmi akoby roztrhlo vrece. Po mesiacoch rušenia a odkladania všetkých podujatí sa väčšina z nich odohráva práve v septembri. Na svoje si tak prídu milovníci akejkoľvek vzdialenosti či povrchu. My na konci septembra ulahodíme tým, ktorí obľubujú našu krásnu karpatskú prírodu, romantický západ Slnka a rodinnú atmosféru menšieho podujatia. To všetko vám prináša Mariatálsky Štvanec.

Doobedie patrí deťom

V dopoludňajších hodinách sa na futbalovom ihrisku v Marianke prebehnú práve deti. Či majú jeden, alebo desať rokov, na detskom behu „Záhoráčik“ si nájdu svoju disciplínu. Okrem toho ich zabaví DJ či kúzelník, a o detský športový program sa postarajú aj naši priatelia z Detskej atletiky SAZ.

Trailový beh pre všetkých

Dospelácke behy máme už tradične naplánované na neskoršie poobedie. Kratšie vzdialenosti lákajú aj menej skúsených bežcov, práve na tomto preteku si môžu svoje zručnosti na nerovnom povrchu vyskúšať. 5,5-kilometrová trať Malého Štvanca je vhodná aj pre začiatočníkov. Na dlhšej 10-kilometrovej trati sa prebehnú bežci, ktorí sa behu už nejaký ten piatok venujú, no náročnosť trate je aj v tomto prípade vhodná pre všetkých. Aj tento rok sa nám hlásia napríklad aj deti, ktoré si chcú Veľký Štvanec vyskúšať so svojimi rodičmi.

Dlhšia, desaťkilometrová trať je tiež zaradená do kalendára Karpatského pohára. Ak chcete zvýšiť svoje šance na jeho získanie, prihláste sa aj na Mariatálsky Štvanec, body sa vám pripočítajú k celkovému skóre.

Čoraz väčšej obľube sa tešia aj štafetové behy a jeden taký si môžete vyskúšať aj u nás. Zoberte rodinu či kamarátov, vytvorte tím a „hecnite sa“ k lepším výkonom v súťaži štafiet na trase Malého Štvanca. Alebo presvedčte svojich kolegov a zapretekajte si na MSR firemných štafiet v krose. Ide najmä o zábavu a v tejto kategórií majú možnosť okúsiť pódiové umiestnenie aj hobby bežci.

Ocenení budú opäť aj najrýchlejší Mariančania

Vďaka finančnej podpore obce Marianka môžu domáci bežať aj tento rok zadarmo. A taktiež si vybojovať titul najrýchlejšej Mariančanky a najrýchlejšieho Mariančana, táto bežecká kategória sa minulý rok stala súčasťou Mariatálskeho Štvanca. Miestnym obyvateľom patrí veľká vďaka, nakoľko sa každoročne okrem behu aktívne podieľajú aj na príprave samotného podujatia – pomáhajú nám ako dobrovoľníci pri registrácii, či na trati.

Behajú aj naši partneri

Partneri nášho podujatia nám pomáhajú nielen finančne, každý rok vyšlú aj svoje bežecké tímy. Na tratiach Malého Štvanca tak môžete stretnúť napríklad bežcov a bežkyne z TUI Reisecenter, Veľký Štvanec si prebehnú makači z RSDK Stavby či architekti z APEX A a svoje štafety každoročné zostavuje Pekáreň Kvetoslavov, FIT Štýl Running Team, či #dnesbeham. Sily si samozrejme zmerajú aj predstavitelia obce Marianka a okolitých obcí.

Tento rok si zabeháte, aj sa zabavíte

Poslednú septembrovú nedeľu sa však v Marianke nebude len športovať, bude sa aj hodovať a zabávať. Pre bežcov bude pripravený guľáš a chutné čerstvé pečivo, čerstvé ovocie, sladké waffle alebo voňavá káva. A vďaka podpore projektu Lintavy, Privatbanky a Penta Foundation nás celým dňom prevedie moderátor Slávo Jurko a o našu náladu sa postará aj DJ Krto. Preto neváhajte, stále máte možnosť sa prihlásiť.

Online registrácia prebieha na www.mariatalskystvanec.sk. Obujte tenisky, pripravte si dobrú náladu a vidíme sa 26. septembra na Mariatálskom Štvanci.