Magické novinky. Behaj lesmi vyráža prvýkrát do Čičmian a Bachledky

Bachledova dolina

Prelom mája a júna je v ponímaní pretekov Behaj lesmi spojený s číslom 2.

Už o pár dní totiž druhý ročník bežeckej série, za podpory zakladajúceho partnera štátneho podniku Lesy SR, zavíta na dve nové miesta – rozprávkové Čičmany a dychberúcu Bachledovu dolinu!

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Už úvodné podujatie tejto sezóny, ktoré sa uskutočnilo prvú májovú sobotu pri hrade Devín, naznačilo hlad športovcov po lesných pretekoch a zaznamenalo dosiaľ rekordnú účasť takmer 1000 bežcov.

Druhé preteky, ktoré sú zároveň aj prvou novinkou tohto roka, sa pobežia už 28. mája 2022 v Čičmanoch. Bežci štartujú aj finišujú v bezprostrednej blízkosti slávnych ľudových dreveníc a rozkvitnuté lúky Strážovských vrchov budú nepochybne tým pravým miestom, kde môžete stráviť posledný víkend v mesiaci. 

O dva týždne na to pokračuje séria i druhou novinkou, a to pretekmi Behaj lesmi Bachledova dolina 11. júna 2022. Najväčším lákadlom bude nepochybne prebeh známym Chodníkom korunami stromov, pri ktorom sa budete cítiť voľní ako vtáci! Okrem toho sa môžete tešiť na krásny prebeh hrebeňom Spišskej Magury, dychberúce výhľady na Belianske Tatry a na čerešničku v podobe Lomnického štítu v pozadí.

Na oboch zastávkach nebudú tradične chýbať hlavné trate, charitiatívny Voltarun na podporu seniorov z našich domovov dôchodcov či detské preteky Dr.Max. Všetky preteky Behaj lesmi sú navyše v súlade s okolitou prírodou vďaka hlavnému partnerovi ekológie Dr.Max. To značí, že okrem triedenia odpadu či znovupoužiteľných kelímkov sa pozornosť túto sezónu venuje aj novinkám ako je rozložiteľné značenie trás, 100% ekologické medaily či podpora ploggingu.

Voľné štartovné miesta sa postupne plnia na tieto, ale i ďalšie preteky série, ktorá pokračuje počas leta vo Veľkej Fatre a Štiavnických vrchoch. Prekvapením je zľava 20% na štartovné na všetky preteky v sezóne. Pre jej získanie stačí štartovné zaplatiť platobnou kartou Mastercard. Svoju pozornosť môžete upriamiť aj na zvýhodnené balíčky, ktoré Vám zabezpečia lepšie ceny. Pri kúpe 3 pretekov v rámci jednej objednávky je cena štartovného 60 EUR, za 1 preteky tak zaplatíte len 20 EUR.

Majestátne kopce, dychberúce výhľady a návrat do dôb rozprávok a mýtov Vám zaručia nezabudnuteľný zážitok. Poďte si užiť jedinečnú a priateľskú atmosféru pretekov v obklopení prírody a vybehnite v ústrety lesnému dobrodružstvu. Registrovať sa môžete TU.