Liptovský Barlatón – „Pomáhame spoločne“

Liptovský Barlatón

20. mája 2017 realizuje Komunitná nadácia Liptov Barlatón – symbolický beh / prechod na podporu hendikepovaných ľudí v regióne Liptov. Podujatím chceme poukázať na všetkých ľudí s akýmkoľvek postihnutím na Liptove. Pretože si zaslúžia náš obdiv.

BarlatonČastokrát dokážu prekonať oveľa náročnejšie prekážky ako zdraví. Barlatón sa zrodil v hlavách Hrádočanov Dalibora Novotného a Ivana Šobáňa, obaja majú fyzické postihnutie, ale napriek nemu prešli po prvý krát v roku 2010 trasu viac ako 10 km z Liptovského Hrádku do Liptovského Mikuláša. Myšlienka sa ujala a dnes Barlatón spája hendikepovaných so zdravými s cieľom pomôcť. Tento rok pomôžeme rodine Maťka Pončáka z Podturne.

Štart: Okoličné Liptovský Mikuláš (pri kostole)

Cieľ: Borová sihoť Liptovský Hrádok

Trať: cca 10 km pozdĺž rieky Váh

Štartovné: 10 EUR

Každý účastník dostane: tričko na štarte, v cieli medailu, guľáš, pivo, kofolu 🙂

Registrácia: http://www.knl.sk/prihlasenie-na-udalost

Komu pomáhame štartovným ?

Matko Pončák, päť ročný chlapček z Obce Podtureň. Narodil sa s vrodenou srdcovou chybou. Prvý krát bol operovaný, keď mal 7dní. A aj keď bola operácia úspešná, nik nečakal, že sa objaví ešte aj nevyliečiteľná choroba pľúcna artériová hypertenzia. Je to nezastaviteľná choroba a zdravotný stav Maťka sa začiatkom roku 2016 zhoršil. Podstúpil náročnú operáciu. V priebehu jedného týždňa bol 3x operovaný, niekoľkokrát oživovaný, 5dní na mimotelovom obehu, aby si srdiečko oddýchlo. Aj tento boj Maťko zvládol. Jeho mozog však ostal po resuscitáciách veľmi poškodený a tak je Maťko od vtedy v bdelej kóme. Potrebuje našu pomoc.

Komunitnej nadácii Liptov sa rozhodla, že výťažok zo štartovného poputuje pre Maťka na zakúpenie špeciálneho kočíka, ktorý mu umožní v jeho zdravotnom stave kontakt s prírodou.

Komentáre 1

  1. Budem rád, keď sa nás na štarte stretne čo najviac, turisti, cyklisti, bežci zdieľajte pozvánku na Barlatón svojim známym

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.