Liptovský Barlatón – „Pomáhame spoločne“

Liptovský Barlatón

20. mája 2017 realizuje Komunitná nadácia Liptov Barlatón – symbolický beh / prechod na podporu hendikepovaných ľudí v regióne Liptov. Podujatím chceme poukázať na všetkých ľudí s akýmkoľvek postihnutím na Liptove. Pretože si zaslúžia náš obdiv.

BarlatonČastokrát dokážu prekonať oveľa náročnejšie prekážky ako zdraví. Barlatón sa zrodil v hlavách Hrádočanov Dalibora Novotného a Ivana Šobáňa, obaja majú fyzické postihnutie, ale napriek nemu prešli po prvý krát v roku 2010 trasu viac ako 10 km z Liptovského Hrádku do Liptovského Mikuláša. Myšlienka sa ujala a dnes Barlatón spája hendikepovaných so zdravými s cieľom pomôcť. Tento rok pomôžeme rodine Maťka Pončáka z Podturne.

Štart: Okoličné Liptovský Mikuláš (pri kostole)

Cieľ: Borová sihoť Liptovský Hrádok

Trať: cca 10 km pozdĺž rieky Váh

Štartovné: 10 EUR

Každý účastník dostane: tričko na štarte, v cieli medailu, guľáš, pivo, kofolu 🙂

Registrácia: http://www.knl.sk/prihlasenie-na-udalost

Komu pomáhame štartovným ?

Matko Pončák, päť ročný chlapček z Obce Podtureň. Narodil sa s vrodenou srdcovou chybou. Prvý krát bol operovaný, keď mal 7dní. A aj keď bola operácia úspešná, nik nečakal, že sa objaví ešte aj nevyliečiteľná choroba pľúcna artériová hypertenzia. Je to nezastaviteľná choroba a zdravotný stav Maťka sa začiatkom roku 2016 zhoršil. Podstúpil náročnú operáciu. V priebehu jedného týždňa bol 3x operovaný, niekoľkokrát oživovaný, 5dní na mimotelovom obehu, aby si srdiečko oddýchlo. Aj tento boj Maťko zvládol. Jeho mozog však ostal po resuscitáciách veľmi poškodený a tak je Maťko od vtedy v bdelej kóme. Potrebuje našu pomoc.

Komunitnej nadácii Liptov sa rozhodla, že výťažok zo štartovného poputuje pre Maťka na zakúpenie špeciálneho kočíka, ktorý mu umožní v jeho zdravotnom stave kontakt s prírodou.

Komentáre 1

  1. Budem rád, keď sa nás na štarte stretne čo najviac, turisti, cyklisti, bežci zdieľajte pozvánku na Barlatón svojim známym