L’Etape Slovakia by Tour de France prinesie atraktívne výzvy ambasádorov podujatia bratov Velitsovcov

L´Etape-Slovakia-2021-Title

Prípravy 1. ročníka unikátneho cyklistického podujatia pre širokú verejnosť po vzore legendárnej Tour de France – L’Etape Slovakia by Tour de France sa prehupli do záverečnej fázy, do štartu podujatia ostáva posledných 50 dní. Organizátori aktuálne riešia hlavne veľmi náročný „inžiniering“ povolení, ktoré akcia so sebou prináša.

„Absolvovali sme už desiatky stretnutí so samosprávou, zložkami polície, verejnými dopravcami či správami jednotlivých úsekov lesov. Aj keď ide o viac ako 30 povolení, ktoré si akcia vyžaduje, teší ma, že sa stretávame s pochopením a súčinnosťou zo strany dotknutých miest a obcí, pričom mnohí predstavitelia samosprávy sú naozaj radi, že trasa L’Etape Slovakia by Tour de France povedia cez ich územie a spraví ich lokalite reklamu,“ vravel s potešením riaditeľ podujatia Jozef Pukalovič.

„Minulý týždeň sme vďaka súčinnosti s Ministerstvami vnútra a dopravy a výstavby SR a mestskou časťou Ružinov mohli otvoriť unikátnu cyklistickú dedinu „L’Etape Village“, kde si návštevníci môžu každý deň pozrieť etapu Tour de France, je pre nich vytvorená chill – out zóna, nachádza sa tu obchod s jedinečnými produktami Tour de France a L’Etape Slovakia. Otvorili sme aj zaujímavé múzeum/výstavu mapujúcu históriu a súčasnosť Tour de France. Športový charakter celej zóny dotvárajú cyklistické tréningy, ktoré doplnia aj bežecké aktivity a tréningy pre deti. Celá zóna pri Štrkoveckom jazere bude jednoznačne celé leto žiť športom,“ neskrýval radosť z vytvorenia tohto unikátneho priestoru marketingový riaditeľ podujatia Peter Pukalovič.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Martin Chren, starosta MČ Ružinov: „Som hrdý, že v Ružinove môžeme privítať takéto významné podujatie. Verím, že preteky L´Etape Slovakia vrátia na Štrkovec, kde bude štart a aj fanúšikovská zóna s možnosťou sledovať denne priame prenosy z Tour de France a neskôr aj z olympijských hier v Tokiu, športový život.“

Ambasádori podujatia

Organizátori podujatia oficiálne predstavili dvojicu ambasádorov podujatia. Bratia Peter a Martin Velitsovci, účastníci Tour de France a bývalí vynikajúci cyklistickí reprezentanti, budú podujatie nielen prezentovať, ale aktívne sa doň aj zapoja. Jeden pôjde dlhšiu, 117-kilometrovú trať, druhý kratšiu, 65-kilometrovú.

„Už sme začali s bratom Martinom trénovať,“ podotkol s úsmevom na stretnutí s médiami trojnásobný svetový šampión v tímovej časovke a druhý na prestížnej Vuelte 2010 Peter Velits. „Ak môže veterán Cavendish víťaziť na Tour de France, chceme vyhrať aj my. S bratom sme radi, že toto prestížne podujatie pre verejnosť sa uskutoční aj na Slovensku a budeme jeho súčasť, keďže s riaditeľom pretekov sme rýchlo našli spoločnú reč.“

Martin Velits sa aj osobne minulú sobotu zapojil do spoločného prípravného tréningu organizátorov podujatia. Tých veľmi prekvapil pravidelne veľký záujem cyklistov, preto zvýšili frekvenciu tréningov na každý týždeň. Okrem jazdy v balíku, ozrejmovaniu si pravidiel jazdenia v pelotóne, sa veľkou témou tréningov stáva takisto cyklistická osveta. Nielen v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby SR a národným cyklo-koordinátorom Petrom Klučkom, ale aj v spolupráci s mestskými lesmi Bratislava sa snažia veľkú časť venovať osvete a edukácii. Preto sa pripojili k iniciatíve Mestských lesov v Bratislave a spoločne podporujú „kódex ohľaduplnosti“, ktorý má prispieť k zlepšeniu vzťahov medzi cyklistami, bežcami a turistami v lesoch v okolí Bratislavy.

„Priniesť výnimočnú atmosféru týchto legendárnych pretekov na Slovensko stálo veľa úsilia a som rád, že ŠKODA AUTO Slovensko je pritom ako generálny partner. Verím, že L’Etape Slovakia by Tour de France priláka množstvo kvalitných pretekárov a zároveň aj nadšencov a fanúšikov cyklistiky. Prináša totiž nielen skvelý športový zážitok, ale aj unikátnu cyklistickú dedinu „L’Etape Village“, ktorá ponúka množstvo zaujímavých podujatí pre malých aj veľkých,“ povedal Roman Rajtár, vedúci oddelenia marketingu ŠKODA AUTO Slovensko.

Rastie počet prihlásených

Počet prihlásených pretekárov necelé dva mesiace pred podujatím presiahol 500, najviac prihlásených je zatiaľ na hlavnú disciplínu RACE – 262 (117 km), na kratšiu RIDE – 178 (65 km). Podľa aktuálneho vývoja epidemiologických opatrení sa dá očakávať, že limit na nedeľnú časť podujatia bude 1000 účastníkov, takže každý, kto sa plánuje zapojiť, by už nemal so svojou prihláškou otáľať.

Registrácia na podujatie L´Etape Slovakia by Tour de France je možná TU, všetky aktuálne informácie z prípravy podujatia nájdete aj na FB a IG „letapeslovakia“.