Košice Night Run 2017 Dokonalá bodka za letnými prázdninami sa blíži

Košický Nočný Beh majú východniari už dávno poznačený vo svojich bežeckých kalendároch. Väčšina z nich sa už zaregistrovala, ak sa k nim chcete pridať tiež, poponáhľajte sa, počet bežcov je aj tento rok limitovaný

Na štart Košice Night Run sa bežci postavia už 1.septembra, hlavná trasa povedie tradične historickým centrom Košíc, no aj tento ročník prináša novinky.  Bežci budú môcť svoje natrénované kilometre zúročiť na trati tradične dlhej 10 km, no tá tento rok výnimočne vedie aj popri Legiovlaku, ktorý je situovaný na Hlavnej ulici v Košiciach. (Legiovlak je dlhodobým projektom cieľom ktorého je zlepšiť povedomie širokej verejnosti o zásadnej úlohe československých légií pri vzniku samostatného Československa. Replika historického vlaku už od roku 2015 cestuje po Česku.) V lete zavítal aj na Slovensko, do Košíc prváve v čase prestížneho behu Košice Night Run.

Košice Night-Run-2016
Košice Night-Run-2016

Trasa začína pri Dolnej bráne, pokračuje po Hlavnej ulici v Košiciach. Bežci sa prvýkrát otáčajú pri Immaculate, po stovkách metrov na Hlavnej ulici odbočia na Zvonársku, Orliu, Mlynskú, Štefánikovu. Odtiaľ ich hudba, svetlá a organizátori navedú na Hrnčiarsku, pri Miklušovej väznici na Kováčsku, pri Tescu odbočia  na časť Hlavnej, ktorú ešte neprebádali (pri Námestí Maratónu mieru). Nasleduje otočka pri obchodnom dome Tesco, následne ich hudba navedie na Mäsiarsku ulicu. Ich bežecké topánky budú nasledovať atraktívnu Alžbetinu, Vrátnu, a tak sa rozbehnú naspať do historického centra a zároveň cieľa pri Dolnej bráne, ku ktorému sa však dostanú až po ďalšom okruhu v centre – na Hlavnej ulici. Tu nájdete mapu behu.

Hudobné pódiá, dídžeji pri trati, rozcvička pred behom či súťaže sú len malou ochutnávkou piatkovej ponuky. Na samotný beh sa prihlásili stovky milovníkov športu, 1200. zaregistrovaným sa tento rok stal Juraj Miškovský z Prešova.

Košice Night Run je beh, ktorý spája šport a zábavu. Staňte sa jeho súčasťou, registrovať sa môžete aj dnes. Pozor, počet bežcov je limitovaný.


foto: TV KOŠICE