Kopček v Dúbravke preveril kondíciu aj skúsených bežcov

2. diel ČSOB Zimnej Série 2019/2020, nazývaný ako Mikulášsky beh, sa konal v sobotu 07.decembra v mestskej časti Dúbravka. Prihlásených bolo 866 bežcov, ktorí aj napriek už chladnému a sychravému počasiu, prišli v dobrej nálade, odhodlaní podať čo najlepšie výkony. Bojovali až do posledného úseku na trati a pocit šťastia v cieli, že urobili niečo pre seba, bol zaslúžený.

„Dúbravka bola novým miestom, kde sa minulý rok ČSOB Zimná Séria konala premiérovo. Myslím, že všetci bežci si túto trať, ale aj predvianočnú atmosféru veľmi dobre zapamätali a podľa reakcií vieme, že sa na ňu tešili aj tento rok. Trať je špecifická miernym prevýšením za Iuventou, kde si každý bežec mohol otestovať svoju kondíciu a kopček bol pre mnohých aj perfektnou výzvou,“  hovorí riaditeľ ČSOB Zimnej Série Erik Baláž z organizujúceho Bratislava Marathon Team.

Preteky v Dúbravke

Preteky v Dúbravke sú aj divácky veľmi atraktívne, bežali sa na 5 kilometrovom okruhu, kombinoval sa beh cez park s prebehom pod lesom a úsekom okolo kúpaliska Rosnička, kde bolo aj celé zázemie podujatia. „Desiatkári“ tento okruh bežali dvakrát. Na Mikuláša sa nedali zahanbiť ani deti, ktoré si odbehli 300m / 600m / 800m, podľa vekovej kategórie.

„Celý týždeň sa niesol v Dúbravke v športovej atmosfére. V stredu sme v Parku Družby pri Základnej škole na Beňovského ulici otvorili ďalšiu dm športovú zónu, na ktorú nadviazal sobotný beh s rekordnou účasťou bežcov. V porovnaní s rokom 2018 sme mali v Dúbravke skoro o 200 prihlásených bežcov viac, čo je jasným potvrdením, že akcia má aj v tejto časti Bratislavy svojich žičlivých priaznivcov. Aj vďaka výbornej spolupráci s MČ Dúbravka sa nám podarilo všetko hladko zvládnuť, čo nás veľmi teší,“ doplnil Erik Baláž.

Na štart sa nakoniec postavilo 90 detí, 257 bežcov na 5km trať a 336 bežcov na 10km trať. Celé preteky mali veselú mikulášsku atmosféru, okrem Mikuláša bežal aj čert s anjelom, takže deti mali o zábavu postarané. Spoločnosť Atrios, partner detských behov, si pre ne opäť pripravila množstvo perfektných atrakcií.

Pomáhame

Organizátori z Bratislava Marathon Team mysleli aj na obete nedávnych tragických udalostí v Prešove a za každého prihláseného účastníka posielajú na transparentný účet symbolických 0,50 eur. Celková pomoc dosiahla čiastku 433€. V Dúbravke tak v predvianočnom čase pomohol ozaj každý, kto sa zapojil.

10 km

Muži (absolútne poradie)
1. ONDROVIČ Marek (AC Malacky) 34:06
2. KUBO Ondrej (3NT) 34:38
3. STILLA Peter (Trian SK UMB) 34:54

Ženy (absolútne poradie)
1. DURCOVÁ Zuzana (BMSC) 40:10
2. BLŠTÁKOVÁ Jana (Fakulta podnik. manažmentu EUBA) 44:07
3. ZAJÍČKOVÁ Soňa (SHEruns) 44:09
Kompletné výsledky 10 km

5 km

Muži (absolútne poradie)
1. PELIKÁN Jozef (AK Slavia UK Bratislava/Run For Fun) 16:23
2. POLÁK Juraj (3NT) 17:42
3. SMETANA Marek (3NT) 18:00

Ženy (absolútne poradie)
1. KOVALANČÍKOVÁ Lucia (ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica) 18:45
2. JESENSKÁ Kristína (3NT) 19:43
3. PUKALOVIČOVÁ Petra (SHEruns) 20:10
Kompletné výsledky 5 km

V novom roku 2020 pokračuje ČSOB Zimná Séria hneď 11. januára v obľúbenej lesnej lokalite Bratislavčanov – Železnej Studienke. Online registrácia prebieha na TU. Štvrtý diel zimných pretekov sa uskutoční 08.februára 2020 v Petržalke a záverečné finále ČSOB Zimnej Série bude už tradične v Eurovea 7.marca 2020.


FOTOGALÉRIA