Jubilený 10. VSE City Run v Košiciach nadchol

Prvá májová streda vytiahla do košických ulíc už od rána mnoho malých i veľkých športovcov, aby sa zapojili do 4 programových zložiek najväčšieho charitatívneho behu na Slovensku, známeho pod názvom VSE CITY RUN.

vse_ke_1Veľké sčítanie, tvorené v prvých veľkých kvapkách dažďa, ktorý sa prehnal podvečer Košicami a schladil celodenné napätie, hovorí, že štartové číslo si počas tohto výnimočného dňa, charakterizovaného sloganom VYHRÁVA JEDEN – POMÁHA KAŽDÝ, priplo na hruď 2 898 bežcov každého veku.

Prispeli k tomu samozrejme i dva dopoludňajšie formáty, keď sa popri už neodmysliteľnej Detskej atletike premiérovo predstavila na Slovensku a práve v programe VSE CITY RUN aj ČOKOLÁDOVÁ TRETRA. Deti od 6 do 11 rokov si tu v historickom srdci Košíc vyskúšali šprintérske nadanie a 6 najrýchlejších pocestuje na finálové zápolenie do Ostravy,vse_ke_2

ktoré je samozrejme spojené so skvelým mítingom Zlatá tretra.

Podvečer už patril masovému behu a celá pešia zóna i Mestský park sa zmenili na pestrého hada vytvoreného z módnych tričiek i dresov športovcov temer všetkých známych i menej známych odvetví. Neprehliadnuteľnými postavami a ambasádorkami celodenného programu boli tri skvelé športovkyne, osemnásobná basketbalistka Slovenska Zuzka Žirková i atletické dvojičky Danka a Janka Velďákové. Svižný krok a úsmev na tvári nechýbal ani primátorovi mesta Richardovi Rašimu, ktorý naplnil sľub a o niekoľko metrov v cieli predbehol  ďalšieho významného protagonistu dňa Thomasa Hejcmana, kormidelníka Skupiny VSE Holding, pod gestorstvom ktorej sa projekt z dielne Progress Promotion už celé desaťročie organizuje.  Všetkých však predčili skúsení bežeckí matadori Tibor SahajdaKatka Lamiová, ktorí si rozdelili prvé posty, no bežali tiež skôr  s pocitom podpory výnimočnej myšlienky tohto podujatia, než pre pomyselný vavrínový veniec.

vse_ke_3Celý deň, venovaný najmä téme pomoci slabozrakým a nevidiacim, mnohých doslova nadchol. Prispeli k tomu určite aj skvelí súrodenci Henrich a Norbert Wilnrotterovci, ktorí ako nevidiaci raperi dostali bežcov i divákov doslova do varu. V už zmienenom daždi z pódia nakoniec odchádzala so širokým úsmevom i Zuzana Mihályová, ktorá ako vedúca krajského strediska Únie nevidiacich a slabozrakých v Košiciach prevzala šek na 6 582 Eur ako celkový výnos z košického VSE CITY RUN 2017.

Tu však príbeh nekončí. Už 11. mája sa celé dianie presúva do Prešova a tak ľudia s veľkým srdcom budú mať i tu možnosť športom pomôcť iným.

Zdroj: http://www.cityrun.sk