JBL Jump Fest aj s Jánom Volkom

Ján Volko na štarte

Organizátori atletického festivalu JBL JUMP FEST v Košiciach otvárajú novú kapitolu. Po vzore takzvaných street athletics projektov v Manchestri a Bostone predstavia v Košiciach šprintérsku súťaž na 50 yardov, ktorá bude prebiehať paralelne so skokanskou súťažou.

Jedným z najväčších lákadiel pre fanúšikov atletiky v Košiciach bude najlepší slovenský atlét súčasnosti, 15-ty najrýchlejší šprintér na 200 m na nedávnych atletických majstrovstvách sveta v Londýne, halový vicemajster Európy a Majster Európy do 23 rokov Ján Volko. Košičania doposiaľ nemali možnosť vidieť v akcii šprintéra na 100 m s osobným rekordom 10,15 sek., ktorý naviac len pred pár týždňami bojoval o finále majstrovstiev sveta. Pre Janka Volka to nebude úplná premiéra na JBL JUMP FEST-e. Zúčastnil sa už na jeho prvom ročníku, ešte ako športovo a mediálne málo známa osoba a desiatky detí vtedy netušili, kto ich učí štartovať z blokov.

Najkrajší šprint na svete
Jump!

Medzi štartujúcimi na žiackom JBL JUMP FEST bude aj víťazka Česko–Slovenského finále Čokoládovej Tretry, talentovaná 7 ročná Nelka Kucáková, ktorá v predprograme mítingu Zlatá Tretra šokovala najlepšími časmi dokonca aj medzi českými chlapčenskými rovesníkmi. Čokoládovú tretru do Košíc prinieslo Občianske združenie Atletika Košice aj vďaka aktivite, ktorou sa rozhodol Košický Samosprávny Kraj podporiť atletiku v kraji a postaviť v Košiciach novú atletickú halu. V spolupráci s organizátormi mítingu Zlatá Tretra v Ostrave a spoločnosťou Progress Promotion sa tak Košice stali prvým zahraničným mestom, ktoré privítalo detskú Čokoládovú Tretru - súťaž talentov od 5 do 11 rokov.

deti do toho!

Organizátori veria, že práve atletické vzory a jedinečná atmosféra špičkovej atletiky v centre mesta môžu byť správnou cestou ako priviesť deti a širokú verejnosť ku kráľovnej športu a avizujú účasť ďalších hviezd s titulmi Majstra sveta, Európy, Afriky i svetového rekordéra.