DM Ženský beh si zabehlo 3300 účastníčok

Sobota, 14. septembra 2019 patrila ženám. A to doslovne. Bratislava opeknela vďaka 3395 účastníčkam dm ženského behu. Ten sa už po ôsmykrát uskutočnil na nábreží Dunaja.

Riaditeľ podujatia Peter Pukalovič o sobotnom čisto ženskom behu povedal: „Zaznamenali sme 17 % medziročný nárast prihlásených. Opäť vyššie číslo účastníčok behu je pre nás veľkou motiváciou a takisto záväzkom do ďalších pretekov. dm ženský beh pomyslene ukončuje našu bežeckú sezónu a veľmi sa tešíme, že celá akcia dopadla na výbornú, či už z pohľadu počasia alebo organizácie. Ďakujeme nášmu generálnemu partnerovi, dm drogerie markt, za výbornú spoluprácu a veríme, že blížiaci sa 10. ročník oslávime prekročením 5000 hranice bežkýň. Všetkým našim Running Angels patrí naša obrovská vďaka a obdiv za všetko, čo denne zvládajú a aj napriek mnohým povinnostiam, si stále nájdu čas na beh a vedú k nemu aj svoje rodiny a deti.“

Štvorkilometrovú trasu s časom 0:14:11 najlepšie zvládla Lucia Kovalančíková z ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica, ktorá svoje víťazstvo z minulého roka vylepšila o 23 sekúnd. O svojom víťazstve povedala: „Po minulom ročníku som sa veľmi tešila na dnešný beh. Množstvo usmiatych žien na štarte a v cieli, super počasie a perfektná organizácia, proste zážitok. Bežali sme s Luckou Janečkovou bok po boku približne do posledných 500 metrov, čo sa zrejme podpísalo aj na rýchlejšom čase, takže to bolo o čosi zaujímavejšie. Celé 4 km som si to užívala a určite sa rada zúčastním aj budúci rok. Ďakujem.“ Druhá dobehla Lucia Janečková z Bratislava Marathon Sport Club (0:14:23) a na treťom mieste skončila je klubová kolegyňa Ivona Miklóšová (0:14:43).

Desať kilometrov zabehla najrýchlejšie členka Bratislava Marathon Sport Clubu Romana Komarňanská (0:37:47), Chrenková Barbara z Jogging klub Dubnica prebehla cieľom ako druhá (0:39:52) a tretiu priečku obsadila Eva Tulejová z IBM (0:40:13).

Minuloročná novinka, 4-kilometrový beh s názvom „Beh mamy s dcérou“ sa takisto rozrástla. Vlani sa do tejto disciplíny prihlásilo 290 rodinných bežkýň, tento rok ich už bolo 368. Z celkove bežiacich 151 dvojíc zvíťazili Dana Janečková s dcérou Luciou, druhými najlepšími sa stali minuloročné víťazky Jana Seidlová s dcérou Simonou a tretie miesto získala mama Helena Karabčíková s dcérou Simonkou Mikulovou, ktoré si zopakovali to isté umiestnenie ako minulý rok.

Na dm ženskom behu nechýbala ani vozíčkarka Lenka Srnanská, ktorá sa podujatia zúčastňuje pravidelne. Aby jej organizátori pomohli v neľahkej životnej situácii, rozhodli sa v tomto ročníku pre špeciálnu limitovanú edíciu oficiálneho trička, ktoré vyrobila slovenská firma Abraka. Celý výťažok z predaja poputuje Lenke, ktorá bravúrne zvládla 4-kilometrovú trasu pretekov.

Kyticu a veľké poďakovanie pred behom si vyslúžila aj Martina Voglová, ktorá je vrchnou sestrou v Národnom onkologickom ústave. Tá namotivovala viac ako 80 lekárok a sestričiek k účasti na sobotnom behu.

Záver podujatia patril odovzdaniu šeku s hodnotou 10 150 €. Symbolický šek prevzal konateľ spoločnosti dm drogerie markt, pán Ing. Martin Podhradský. Za vyzbierané peniaze bude v Dúbravke vybudovaná ďalšia dm športová zóna.

Nicol Noseková, manažérka marketingu dm drogerie markt, na záver dodala: „Opäť raz sme si potvrdili, že nie je nič lepšie ako zažiť krásne bežecké sobotné popoludnie v spoločnosti viac ako 3300 účastníčok a množstva divákov popri trati. Veríme, že tento narastajúci trend v budúcom roku prekonáme a že sa nám podarí motivovať ešte viac dievčat a žien.“