Chodecký a bežecký sviatok v Nitre

Druhý ročník Night Run Slovakia prináša novinky. Na čo všetko sa bežci môžu tešiť?

night-run-nitra-2016-s-programomPod rúškom tmy vybehnú do tmavých zákutí mesta Nitra behuchtiví pretekári za novými zážitkami. Atmosféra noci mení každé mesto v niečo tajomné. Uličky osvetľuje iba svetlo z pouličných lámp a mesto zabudne na denný ruch.

Nitra po minuloročnom úspechu opäť vytvorí priestor fanúšikom behu, ktorí si môžu naplno vychutnať vytvorenú bežeckú trať Night Run vedúcu od Svätoplukovho námestia cez uličky Starého mesta a Parku na Sihoti.

Večernému behu predchádza podujatie s názvom Chodecká Nitra a jej 9. ročník. Po vyhlásení výsledkov chodeckej súťaže uvidíme na pódiu Samuela Tomečka s kapelou. Jeho vystúpenie je pripravené na počesť privítania nitrianskeho rodáka, olympijského víťaza a majstra sveta Mateja Tótha, ktorý nám z Ria priniesol olympijské zlato v chôdzi na 50km. Je to prvý nitriansky rodák s najcennejším kovom z olympiády, ktorého úspechy si mesto chce patrične uctiť.

Bežecké preteky zahájime Dynamax Kids Cup. Ide o behy pre deti a juniorov od 400m do 2km. Hlavný štart 10 a 5km behov je naplánovaný na 21:00 hod. Bežci 5km AVON behu na podporu boja proti rakovine prsníkov bežia jeden okruh, dlhšia 10km trať je dvojnásobkom krátkej a pretekári si budú môcť vychutnať zákutia historickej Nitry dvakrát.

Expo v zázemí pretekov na Svätoplukovom námestí ponúkne účastníkom podujatia a jeho návštevníkom novinky z oblasti bežeckého sortimentu, obuvi, oblečenia a výživy.

Organizátori do podujatia zakomponovali aj sprievodné akcie, napr. vystúpenie na trampolínach alebo nesúťažné behy.

Milí Nitrania a návštevníci mesta, na 30.septembra 2016 si preto nič neplánujte a svoje kroky veďte na Svätoplukovo námestie k Divadlu Andreja Bagara. Pozývame vás.

Minulý ročník prekvapil organizátorov veľkým počtom záujemcov o beh. Svoje rozhodnutie si mnohí nechali na poslednú chvíľu a tak sa stalo, že boli takí, čo sa nedostali do štartovej listiny. Prihlasovanie na preteky je možné online na stránkach www.mynightrun.com do 27.9.2016 a potom na mieste za zvýšené štartovné. Viac info na stránkach podujatia a fun stránke Night run Slovakia.