Aj dážď preveril účastníkov Žilinského polmaratónu

V sobotu 16.9. 2016 sme v Žiline sme bežali 2. ročník Žilinského mestského polmaratónu. Pre Žilinu nevšedná záležitosť, nádherná trať s prebehnutím sa v centre mesta cez obe námestia a Národnou ulicou do cieľa.

Ale v daždi? Bežcom to samozrejme nevadilo… voda padala z hora i striekala z dola. Preteky mali svoje čaro a nebojácni 270ti bežci dobehli statočne do cieľa. WOW. Gratulujeme.
Najrýchlejší Juraj Vitko v case 1:13:03 obhájil minuloročné víťazstvo, keď mu prvú polovicu sekundoval Jozef Bubenik –  bežal kratšiu trať a vyhral 10tku v čase 35:58.
Medzi ženami tento rok dominovala na desať kilometrovej trati Pochybova Alena v čase 45:43. A na celej polmaratónskej trati jasne zvíťazila Ivana Líškova v čase 1:30:48.
Bežali sme aj štafetu 2x štvrťmaratón a zvíťazil team Reca team z Čiech v zložení súrodencov Recinskych Klary a Radka v čase 1:33:04.
V detskom behu sa tiež behalo o medaily ale odmenu si zaslúžilo každé dieťa v cieli, medaila a tričko vyrobili úsmev na všetkých takmer 40tich detských tváričkách.