Chcete zažiť ČSOB Bratislava Marathon 2024? Prihláste sa, registrácia je už spustená. Prípravu na aprílový bežecký sviatok vyplní ČSOB zimná séria

ČSOB BAM 2024

Chcete zažiť jedinečnú atmosféru plnú pozitívnych emócií? Neváhajte a prihláste sa na 19. ročník populárneho ČSOB Bratislava Marathon, ktorý sa uskutoční už tradične v prvý aprílový víkend 6. – 7.4. 2024

Organizátori z Be Cool a Bratislava Marathon v utorok 7. novembra spustili registráciu na podujatie, kde v zmysle jeho sloganu je víťazom každý. Už pred oficiálnym začiatkom prihlasovania sa pripravili organizátori špeciálnu akciu, vďaka ktorej si štart na jednom z najväčších slovenských bežeckých podujatí zabezpečilo1500 bežcov a bežkýň.

ČSOB BAM 2024

Výška štartovného na 19. ročník ČSOB BAM je rozdelená do troch cenových hladín podľa dátumu registrácie. Do 31. decembra 2023 sa môžu bežci na vybrané disciplíny prihlásiť za najvýhodnejšie štartovné. Druhú najvýhodnejšiu hladinu bude možné využiť do 29. 2. 2024. Maratónci, ktorí sa zúčastnili v minulosti aspoň na 10 ročníkoch bratislavského mestského maratónu, môžu využiť špeciálne štartovné 30 eur. Klienti ČSOB finančnej skupiny a zdravotnej poisťovne Dôvera majú vo vybraných disciplínach ČSOB Bratislava Marathon2024tiež zľavu.

„Prvých takmer tisícpäťsto účastníkov sa prihlásilo ešte pred oficiálnym otvorením registrácie, keďže pred-registráciu na maratón a polmaratón sme za mimoriadne výhodnú cenu spustili ešte v apríli tohto roku krátko po skončení 18.ročníka. Potom sme ju na pár dní znova otvorili v priebehu októbra,“ informoval riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon 2024 Jozef Pukalovič.

Disciplíny aprílového bežeckého sviatku v Bratislave sa odohrajú počas dvoch dní. Na výber sú rôzne disciplíny pre všetky vekové kategórie od batoliat až po starých rodičov, čiže je pripravený kompletný program pre celé rodiny. V sobotu 6. apríla (tzv. Hobby Day) si prídu na svoje najmä deti a príležitostní či rekreační bežci. Od 9.30 h sa uskutočnia preteky lezúňov, od 10.00 h budú nasledovať detské behy a tzv. Bratislavská míľa na tratiach od 300 do 1600 m, o 14.00 h sa uskutoční minimaratón vrátane disciplíny Senior Run &Walk (4,2km) a úvodný deň vyvrcholí o 16.00 h „Desiatkou“, pretekmi na 10 km.

Nedeľný hlavný program (tzv. Race Day) sa 7. apríla začne o 9.00 h, keď na trať v centre Bratislavy vybehnú maratónci (42,195 km), polmaratónci (21,0975 km), maratónske i polmaratónske štafety. Okrem toho súčasťou ČSOB Bratislava Marathon budú i majstrovstvá Slovenska v polmaratóne jednotlivcov i družstiev, takže diváci sa môžu tešiť na súboje našej absolútnej špičky. Svoj šampionát bude mať i Policajný zbor SR.

Okrem najlepších bežcov a bežkýň vo všetkých disciplínach a kategóriách ocenia organizátori po podujatí aj najrýchlejšieho nováčika v maratóne, polmaratóne a na desiatke, vyhodnocovať sa bude i najrýchlejší Bratislavčan a Bratislavčanka v maratóne, polmaratóne, na desiatke a v minimaratóne.

ČSOB ZIMNÁ SÉRIA 2023/2024

Bežcom už roky slúži ako príprava na jarný bežecký sviatok v hlavnom meste ČSOB zimná séria v rôznych bratislavských mestských častiach. Trinásty ročník bude mať opäť štyri edície. Na výber budú už tradične dve disciplíny (5 km a 10 km) plus k tomu detské preteky (300 m, 600 m alebo 800 m podľa veku). Zimná séria sa aj v tomto roku uskutoční v dvoch verziách – klasickej a virtuálnej.

Miesta a termíny klasických pretekov:
„Mikulášska edícia“ – 9. 12. 2023 – Eurovea (Staré mesto/Ružinov)
„Trojkráľová edícia“ – 13. 1. 2024 – Draždiak Haus (Petržalka)
„Valentínska edícia“ – 10. 2.2024 – Rock Café (Dúbravka)
„MDŽ edícia“ – 9. 3. 2024 – Eurovea (Staré mesto/Ružinov)

Za každý diel série získajú pretekári v klasickej aj vo virtuálnej forme účastnícku medailu. Tentoraz sa môžu bežci tešiť na originálnu medailu, ktorej dizajn organizátor pripravuje v spolupráci so známym ilustrátorom Hazim.

„Keďže zimná séria je úzko spätá s ČSOB Bratislava Marathon, tentoraz bude prepojenie ešte pevnejšie. Každý bežec čibežkyňa, ktorý/á absolvuje všetky štyri diely zimnej série a zároveň úspešne dokončí jednu z disciplín aprílového podujatia, získa navyše jedinečnú medailu, ktorá bude bežcom pripomínať ich cestu k ČSOB Bratislava Marathon – od začiatku prípravy na jednotlivých pretekoch ČSOB zimnej série až po deň “D” 6. alebo 7. apríla 2024,“ skonštatoval marketingový riaditeľ podujatia Peter Pukalovič. Registrácia na ČSOB zimnú sériu 2023/2024 je už pustená. Záujemcovia sa môžu prihlásiť TU, registračný link nájdete aj TU.

Zimné halové tréningy

Na ČSOB Bratislava Marathon 2024 aj ČSOB zimnú sériu 2023/2024 sa môžu bežci v zime pripravovať i na tradičných tréningoch v atletickej hale Elán v Bratislave. Príprava pod vedením Romany Komarňanskej (RUNology.app) a Lucie Urbaczkovej sa začína v utorok 7. novembra a potrvá do 12. marca. Trénuje sa dvakrát v týždni – vždy v utorok od 19.00 do 20.30 h a v piatok od 18.00 do 19.30 h. Tréningy budú metodicky a koncepčne pripravené ako kombinácia intervalov a tréningov zameraných na zlepšenie mobility, sily a dynamiky. Cena za dovedna 32 tréningov je 240 eur.  Voľných je už len posledných približne 15 miest, preto neváhajte a prihláste sa.