Batérie u Apple | Zistite, ako na tom sú

Baterie

Výrobky cupertinského giganta si zakladajú na čo najlepšej užívateľskej skúsenosti.

Skrátka, aby nielen dobre vyzerali, ale sa aj pohodlne ovládali a vydržali v pohotovosti čo najdlhšie. Pozrime sa teda, ako sú na tom jabĺčkové produkty s kapacitou batérie.

iPhone 15 dokáže predĺžiť životnosť batérie

Apple nikdy nezverejňuje presné kapacity batérií svojich nových modelov iPhone. Predstavu si však urobíte podľa iného parametra. Apple na svojich stránkach udáva, koľko hodín vydrží batéria pri prehrávaní videa či zvuku. Aj napriek veľkým očakávaniam, v porovnaní s minuloročným modelom, tu nenastali žiadne zmeny. Nové iPhone 15 skrátka vydržia prehrávať video rovnako dlhú dobu ako ich predchodcovia iPhone 14. Stále hovoríme o úctyhodných 20 – 29 hodinách v závislosti od modelu. Čo sa však zmenilo, je vylepšená funkcia iPhone 15, ktorá šetrí batériu.

Využívajte túto funkciu a batérii pomôžete žiť dlhšie

V nastavení nových iPhone 15 by ste mali mať automaticky po spustení zapnutú funkciu Optimalizované nabíjanie. Mobil tak rozpozná, v akých časových oknách počas dňa zariadenie nabíjate a prispôsobí tomu rýchlosť aj množstvo prijatej energie.
Túto funkciu síce mal i iPhone 14, v novom rade mobilov však došlo k jej vyšperkovaniu. Najnovšie si vo funkcii môžete zaškrtnúť aj to, aby sa váš mobil dobil do 80 %. Čo je pre baterky veľmi prospešné, neúplné nabíjanie totiž predlžuje ich životnosť.

MacBook Air M2 valcuje konkurentov

V roku 2023 predstavil Apple nové modely MacBook Air M2, ktoré so sebou priniesli množstvo noviniek. Ak sa zameriate na batériu, zistíte, že „pročkové“ modely majú najdlhšiu výdrž batérie v histórii Macov. Vydržia neuveriteľných 22 hodín na jedno nabitie! Hovoríme konkrétne o 14″ a 16″ MacBook Pro a Max s čipmi M3. Klasický 13″ a 15″ MacBook má tiež obdivuhodnú 18-hodinovú výdrž. V rámci štandardného pracovného dňa tak rozhodne nebudete potrebovať nabíjačku. Skrátka tu sa o výdrž nebojte.

Apple Watch Ultra 2 vydržia až 72 hodín

Na kapacitu batérie myslel Apple aj u svojich ikonických smart hodiniek. Najnovší rad Apple Watch prichádza opäť s ďalším rekordom, jeho najvyšší model Apple Watch Ultra 2 vydrží v nízkej spotrebe fungovať 3 dni (72 hodín). Jeho predchodca zvládal tiež pekných 60 hodín. Aj preto sú tieto hodinky obľúbené u športovcov – nezradia ich na žiadnych pretekoch, i keby išlo o stále obľúbenejšie ultra traily. Apple Watch Ultra 2 vydržia mnoho, testovali sa v najväčšom rozmedzí výšok od 500 do výšky 9 000 metrov.

Ďalšie tipy pre predĺženie životnosti batérie

Výrobky od Apple sú na tom skrátka s výdržou batérie skvelo. Ak k tomu pridáte aj dobrú starostlivosť, môžete životnosť batérie výrazne predĺžiť. Pomôžu vám tieto tipy z praxe:
• Vypínajte dáta, Wi-Fi, Bluetooth a GPS
Ak s mobilom nič nerobíte, obmedzte jeho pripojenie k týmto funkciám. Ich neustále pripojenie totiž oslabuje baterku. Skúste funkcie zapínať len pri ich používaní.
• Obmedzte aplikácie, ktoré žerú najviac
Pozrite sa tiež na zúbok vašim aplikáciám. Zistite, ktoré žerú najviac a obmedzte ich fungovanie. Zvyčajne to bývajú tie, ktoré vyžadujú nonstop pripojenie a sledujú vašu polohu. Rada o neúplnom dobíjaní mobilu platí aj na ostatné zariadenia. Vyhýbajte sa aj úplnému vybitiu, vyplýva to z chemických vlastností súčasných batérií Li-Ion. Tie totiž v sebe majú kvapalinu (elektrolyt), ktorá sa pri silnejšom nabití batérie rýchlejšie opotrebováva. Ideálne je teda nepreháňať to ani s nabíjaním, ani s vybíjaním.


Sponzorovaný článok