Charitatívny Beh pre pamäť národa – prvých 150 registrovaných bežcov a bežkýň!

Beh Pamäť národa

Benefičný beh sa uskutoční už o týždeň – v sobotu 18. mája 2024 – v Devínskej Novej Vsi a v hlavných kategóriách budú bežcom k dispozícii trate na 5 a 10 kilometrov

Beh pre pamäť národa je charitatívny beh, ktorý spája radosť z aktívneho pohybu s poznávaním našej histórie a podporou činnosti občianskeho združenia Post Bellum, ktoré dokumentuje kľúčové udalosti 20. storočia. “Všetky financie, ktoré sa nám podarí vyzbierať v rámci štartovného budú využité na rozšírenie archívu Memory of Nations,  ktorý zachytáva príbehy pamätníkov pre ďalšie generácie.  Už dnes je v tomto archíve uložených viac ako 16 000 príbehov z Čiech, Slovenska a ďalších krajín. Vďaka týmto príspevkom budeme môcť ďalej zaznamenávať rozprávanie vojnových veteránov, preživších holokaust, politických väzňov, disidentov, či ľudí, ktorí inak trpeli počas totalitných režimov 20. storočia,” priblížila riaditeľka Post Bellum Sandra Polovková.

Nad podujatím, ktorého sa minulý rok zúčastnilo vyše 300 bežcov a bežkýň, prebrali tento rok záštitu mesto Bratislava a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

„Hlavná časť Behu pre pamäť národa je otvorená pre všetkých rekreačných bežcov a bežkyne, pričom k dispozícii budú dve trate jedna na 5 a jedna na 10 kilometrov. Pre deti máme pripravenú detskú trať na 500 metrov – vhodnú hlavne pre vekové kategórie od 7 do 12 rokov. No a mysleli sme aj na tých, ktorí nebehajú, ale radi by prispeli na dobrú vec a strávili príjemný čas v prírode – pre tých sme pripravili krátku prechádzku, ktorá je súčasťou nebežeckej časti podujatia,“ hovorí koordinátor behu Michal Václavik.

Na mieste bude zabezpečená možnosť zakúpenia si nápojov aj jedla, ako aj špeciálny detský program. Pred samotným behom, počas registrácie, vystúpia raperi Modré hory. Počas celého trvania akcie bude spríjemňovať čas na štarte/v cieli DJ Škrupo. Moderátormi podujatia budú Zuzana Kovačič Hanzelová a Michael Szatmary. Po behoch a slávnostnom vyhlásení výsledkov bude nasledovať koncert kapely Korben Dallas.

Registrácia na Beh pre pamäť národa je pre všetkých záujemcov prístupná online TU


Viac info | Kontakt
Michal Václavik – koordinátor, michal.vaclavik@postbellum.sk, 0907 033 251
Sandra Polovková – riaditeľka Post Bellum, sandra.polovkova@postbellum.sk, 0902 754 380