Bežecký seriál Behaj lesmi vstupuje do 3. sezóny a prináša atraktívne novinky! 

Behaj Lesmi 2023

6. mája – začína už tretia sezóna bežeckého seriálu Behaj lesmi.

Preteky odštartujú na Devíne a sľubujú prebeh cez Devínsku kobylu a výhľady na sútok Dunaja a Moravy. Od neskorej jari do začiatku jesene seriál prinesie aj tento rok výnimočné bežecké zážitky v slovenskej prírode. Názov Behaj lesmi presne vystihuje vybrané trasy, bežci sa môžu tešiť na najkrajšie lesné cesty z každého kúta Slovenska.

Bhaj Lesmi 2023

Po minuloročnom úspechu sa aj tento rok vybehne v romantickej dedinke Čičmany. Už 27.5. sa milovníci behu môžu tešiť na trasy vedúce cez Strážovské vrchy, ktoré sú charakteristické strmými skalnatými útesmi, zakončenie trasy je v malebnom prostredí dedinky Čičmany, ktorá sľubuje rozprávkové chalúpky a nádherné scenérie.

Na predošlý rok nadväzujú aj preteky na severovýchode Slovenska, priamo v Bachledovej doline. V sobotu, 24.6., bežci prebehnú Chodníkom korunami stromov. Trasy vedú cez jeden z najkrajších národných parkov, cez Pieninský národný park, a pokračujú cez známu Monkovu dolinu.

Druhá polovica sezóny začne dobrodružným behom cez Veľkú Fatru. Pretekárov vyvezie na Malinô Brdo lanovka, trasa bude zaujímavá a nevšedná. Vedie cez horské cesty a chodníky, vrcholiť bude v dedinke Vlkolínec zapísanej do svetového dedičstva UNESCO.

Najväčšou novinkou tohtoročného Behaj lesmi je nová trasa vedúca cez najväčšiu vinársku oblasť na Slovensku. V Topoľčiankach trasa povedie cez vinohrady a v okolí Topoľčianskeho zámku.

Behaj lesmi sú preteky naozaj pre všetkých. Verejnosť sa môže tešiť na viacero druhov  trás – 12 km a 22 km a samozrejmosťou sú aj detské preteky. Stálicou na všetkých pretekoch je aj charitatívny beh s dĺžkou 4km a dobročinnosť podporí tento rok aj Nadácia TV JOJ. Na všetky behy je možné sa registrovať TU.

Ako je u Behaj lesmi zvykom, seriál v sebe nesie opäť veľmi silnú ekologickú myšlienku. Všetky diplomy budú vyrobené z hubového mycélia, čo znamená, že sú 100% odbúrateľné prírodnými procesmi – neškodia, ale môžu dokonca slúžiť ako hnojivo.

Pri výrobe nevzniká žiaden ďalší odpad. Ďalším ekologickým prínosom sú medaile z bioplastu, ktoré dostanú všetci pretekári v cieli je možné biologicky degradovať, čo znamená, že sa v prírode rozložia. V štartovnom balíčku si všetci bežci odnesú špeciálnu pamätnú medailu od Českej mincovne. Výnimočnosť seriálu Behaj lesmi spočíva aj v tom, že spoločne s Lesmi Slovenskej republiky vysadia za každého bežca strom.