Behanie na dovolenke

behacky-na-dovolenke

Väčšinou to je riadna mordovačka. Aspoň pre mňa.

Behávam v každom počasí, počasie od októbra do apríla je pre mňa top. Nevadí mi zima, sneh, dážď. Ale teplo? Brrrr! V teple behať neviem. Vlečiem sa ako korytnačka v arašidovom masle, niežeby som v zime behala ako srna.

Takže pri balení na dovolenku, sú najdôležitejšie veci na behanie. Nech zabudnem čokoľvek – okuliare, tenisky, tričká, kraťasy a šiltovky majú pevné miesto na dovolenkovom zozname.

Ak je v Bystrici teplo na behanie a predsa idem, tak pri mori (posledné roky v Chorvátsku) je to znásobené vlhkým prímorským vzduchom. Takže aj počas dovolenky mám nastavený budík na 5:45, aby som sa nemordovala celý čas po teple, ale iba prvých 20 minút. No na skapanie. Ale ideme. Aby bolo jasné, „zmagorila“ som aj moju sestru, neviem, akým činom. Je jasné, že nebudeme behať naše klasické 12-kilometrové trate, to by sme tu fakt nedali. Beháme len 8 km. Je potešiteľné, že nie sme samy. Stretávame kopec podobne „postihnutých.“

Dovolenkové behanie má svoje výhody. Okrem toho pocitu, že sa nemusím báť, že na dovolenke priberiem, preskúmame zákutia miest, v ktorých dovolenkujeme, porobíme si fotky ako dôkaz, že sme behali v zahraničí. A nakoniec – dobrý pocit z behania ostáva v nás celý deň.

Je jasné, že sa na dovolenku teším celý rok. Aj na behanie popri mori. To prepotené tričko až na spodné prádlo je toho dôkazom. Takmer vždy, keď niekam ideme na dlhšie ako tri dni, beriem veci na behanie.  😊


Jarka Vráblová Mišková | foto archív autora

Komentáre 1

  1. Áno, dovolenkové behanie ráno o 6.00 je niečo úžasné, top časť dňa na dovolenke. Som na seba hrdá, že už pár rokov to takto praktizujem. A takýto článok ma iba povzbudí:-) A to nie som nijaká extra športovkyňa, iba behanie pre potešenie. Behu zdar!